Inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų inžinierius – ateities specialybė

Publikuota: 2013 m. liepos 19 d. penktadienis

Šiemet pasigirdus optimistinių kalbų apie statybos sektoriaus atsigavimą, vėl iškelta ta pati aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumo problema. Aukštos kvalifikacijos inovatyvių inžinierių-technologų reikia tiek įsibėgėjančiam daugiabučių namų renovacijos procesui, tiek naujų ekologiškų individualių namų statyboje.

Anot Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto profesoriaus Albino Gailiaus, daugiabučių namų renovacijoje vis dar neišnaudojami visi galimi materialiniai ištekliai. Jo teigimu, Lietuvoje per metus būtų galima modernizuoti 1500–2000 daugiabučių. Modernizavimo kritikams profesorius atsako, kad šis procesas visada finansiškai naudingas gyventojams. Tiesa, jis turi būti atliktas kokybiškai, taikant naujos kartos medžiagas ir technologijas.

Naujų individualių namų statyboje dabar vis labiau populiarėja inovatyvios ir ekologiškos medžiagos, kurios vertinamos už savo ekonomiškumą. Vienas originalesnių sprendimų – namai iš presuotų šiaudų ryšulių. Visuomenę domėtis tokia aplinkai bei sveikatai palankia statyba aktyviai skatina dar 2007 metais Lietuvoje įkurta Šiaudinių namų statytojų asociacija.

„Šiuo metu namus statosi ta karta, kuri noriai naudoja inovatyvias medžiagas, nesvarbu, kad jos yra kiek brangesnės už įprastines,“ – sako VGTU profesorius Albinas Gailius. – „Žmonės jau žino, kad naujo tipo medžiagos ne tik taupys šilumą ar padidins namo sandarumą, bet ir suteiks mažiau papildomų problemų ateityje.“

Keičiantis statybos technologijoms, vis labiau reikia ir profesionalių inžinierių-technologų, kurie sugebėtų kurti naujų savybių medžiagas  ir jas pagal paskirtį pritaikyti projektuojant bei statant estetiškus ir ilgaamžius pastatus. VGTU Statybos fakultete nuo šių metų vykdoma atskira bakalauro studijų programa, iki šiol buvusi tik specializacija, – Inovatyvios statybinės medžiagos ir technologijos.

Baigę keturių metų trukmės studijas, programos absolventai galės priimti profesionalius sprendimus namų modernizavimo klausimais, ruošti techninę dokumentaciją, parinkti statybines medžiagas geriausiam namo energetiniam efektyvumui pasiekti, organizuoti projektų įgyvendinimą. Taip pat jie gebės kurti naujų savybių medžiagas ir tinkamai jas naudoti bei tobulinti gamybos bei statybos technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

R. Dargis: „Dabar galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą“

Spalio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Seimo Pirmininkė pasveikino Lietuvos edukologijos universitetą su 80 metų veiklos jubiliejumi

Minint Lietuvos edukologijos universiteto 80-ies metų jubiliejų, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė šia proga pasveikino universiteto rektorių Algirdą Gaižutį ir visą universiteto bendruomenę. skaityti »

Kokių permainų reikia mokslui ir studijoms Lietuvoje?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA), per metus atlikęs keliolika tyrimų, spalio 14 d. renginyje „Mokslas ir studijos Lietuvoje: žvelgiantiems giliau“ pristatė permainas, šiandien reikalingas mokslui ir studijoms Lietuvoje. skaityti »

Verslininkai taps universitetų partneriais

Verslas visada yra dinamiškesnis, o universitetai konservatoriškesni. Kaip suderinti šiuos prieštaravimus ir abiejų pusių interesus, sprendžiant IT specialistų trūkumo problemą, tarėsi Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

VU Biotechnologijos institutas švenčia 40 metų sukaktį

Minėdamas 40 metų sukaktį, spalio 15 d. Vilniaus universiteto Biotechnologijos institutas rengia konferenciją „Biotechnologija Lietuvoje: 40 metų mokslo ir verslo partnerystei“, kurioje mokslininkai dalysis sėkmės istorijomis, apžvelgs ateities iššūkius ir perspektyvas. skaityti »

ŠMKK apsisprendė, koks studentas turėtų būti laikomas gerai besimokančiu

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) spalio 14 d. posėdyje svarstė pasiūlymus dėl Mokslo ir studijų įstatymo Nr. XI-242 70 straipsnio pakeitimo ir Įstatymo papildymo 70(1) straipsniu įstatymo projekto Nr. XIIP-3377. skaityti »

Paskirtos valstybinės Kazimiero Būgos stipendijos

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2015–2016 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus šeši studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vengrijos ir Vokietijos universitetuose. skaityti »

Pasauliniame reitinge – VDU šuolis aukštyn

VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas sulaukė tarptautinio pripažinimo ir pagerino savo poziciją pasauliniame verslo universitetų ir mokyklų reitinge „Eduniversal“ – fakultetui pirmą kartą skirtas aukštas trijų palmės lapelių reitingas. skaityti »

Du iš trijų turtingiausių lietuvių savo vaikams karjeros linki Lietuvoje

SEB banko duomenimis, 48 proc. didžiausią turtą valdančių Baltijos šalių gyventojų norėtų, kad jų vaikai karjeros siektų užsienyje. Visgi Lietuvoje to pageidautų tik trečdalis (32 proc.) didelį turtą valdančių žmonių. skaityti »

MRU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Bogoros universitetu iš Indonezijos

Spalio 13 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko iškilmingas MRU ir Bogoro žemės ūkio universiteto (Indonezija) bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. skaityti »