Inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų inžinierius – ateities specialybė

Publikuota: 2013 m. liepos 19 d. penktadienis

Šiemet pasigirdus optimistinių kalbų apie statybos sektoriaus atsigavimą, vėl iškelta ta pati aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumo problema. Aukštos kvalifikacijos inovatyvių inžinierių-technologų reikia tiek įsibėgėjančiam daugiabučių namų renovacijos procesui, tiek naujų ekologiškų individualių namų statyboje.

Anot Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto profesoriaus Albino Gailiaus, daugiabučių namų renovacijoje vis dar neišnaudojami visi galimi materialiniai ištekliai. Jo teigimu, Lietuvoje per metus būtų galima modernizuoti 1500–2000 daugiabučių. Modernizavimo kritikams profesorius atsako, kad šis procesas visada finansiškai naudingas gyventojams. Tiesa, jis turi būti atliktas kokybiškai, taikant naujos kartos medžiagas ir technologijas.

Naujų individualių namų statyboje dabar vis labiau populiarėja inovatyvios ir ekologiškos medžiagos, kurios vertinamos už savo ekonomiškumą. Vienas originalesnių sprendimų – namai iš presuotų šiaudų ryšulių. Visuomenę domėtis tokia aplinkai bei sveikatai palankia statyba aktyviai skatina dar 2007 metais Lietuvoje įkurta Šiaudinių namų statytojų asociacija.

„Šiuo metu namus statosi ta karta, kuri noriai naudoja inovatyvias medžiagas, nesvarbu, kad jos yra kiek brangesnės už įprastines,“ – sako VGTU profesorius Albinas Gailius. – „Žmonės jau žino, kad naujo tipo medžiagos ne tik taupys šilumą ar padidins namo sandarumą, bet ir suteiks mažiau papildomų problemų ateityje.“

Keičiantis statybos technologijoms, vis labiau reikia ir profesionalių inžinierių-technologų, kurie sugebėtų kurti naujų savybių medžiagas  ir jas pagal paskirtį pritaikyti projektuojant bei statant estetiškus ir ilgaamžius pastatus. VGTU Statybos fakultete nuo šių metų vykdoma atskira bakalauro studijų programa, iki šiol buvusi tik specializacija, – Inovatyvios statybinės medžiagos ir technologijos.

Baigę keturių metų trukmės studijas, programos absolventai galės priimti profesionalius sprendimus namų modernizavimo klausimais, ruošti techninę dokumentaciją, parinkti statybines medžiagas geriausiam namo energetiniam efektyvumui pasiekti, organizuoti projektų įgyvendinimą. Taip pat jie gebės kurti naujų savybių medžiagas ir tinkamai jas naudoti bei tobulinti gamybos bei statybos technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inžinerijos specialistų ugdymas – jau nuo mokyklos suolo

Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universitete prasideda Vilniaus inžinerijos licėjaus moksleiviams skirti kompleksiniai inžinerinio ugdymo mokymai, kurie bus paremti mokymusi per praktiką bei gamtos mokslų, technologijos, inžinerijos, menų ir matematikos mokslų (angl. science, technology, engireering, art, maths – STEAM) integracija. skaityti »

VU infrastruktūros atnaujinimas – studijų programų konkurencingumui didinti

Vilniaus universitetas (VU) ir toliau tvirtai žengia atsinaujinimo, modernėjimo, konkurencingumo, kartu ir tarptautiškumo didinimo keliu. Vienas būdų – nuolatinės pastangos ir investicijos studijų kokybei gerinti, kur svarbus vaidmuo tenka šiuolaikinėms technologijoms bei moderniai infrastruktūrai. skaityti »

LEU prasidėjo projektas „Multilingual Lithuania“

Leituvos edukologijos universitete (LEU) prasidėjo projektas Multilingual Lithuania, kuris kasmet sulaukia daugiau nei 1 000 studentų dėmesio iš visos Lietuvos. skaityti »

Ūkio ministras E. Gustas: „Mokslas ir verslas turi dirbti išvien“

Rugsėjo 24 d. ūkio ministras Evaldas Gustas per universitetų ir verslo forumą „Talentų ugdymas inovacijomis grįstai ekonomikai“ pabrėžė mokslo ir verslo bendradarbiavimo reikšmę didinant ekonomikos konkurencingumą. skaityti »

Vlado Jurgučio stipendija – VU magistrantei

Lietuvos banko valdybos skirta Vlado Jurgučio stipendija atiteko Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto finansų studijų programos magistrantei Viktorijai Rabikauskaitei. skaityti »

Į konferenciją Lietuvoje atvyks muzikos mokytojai iš 30 šalių

Pagarsinti Lietuvos patirtį muzikinio ugdymo srityje, parodyti savo unikalumą bei supažindinti užsienio šalis su lietuvių kultūra. skaityti »

LMT ekspertai įvertino LEU su MRU vykdomą filologijos mokslo krypties doktorantūrą

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) ekspertai įvertino Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) su Mykolo Romerio universitetu (MRU) vykdomą filologijos mokslo krypties doktorantūrą. skaityti »

VGTU lektorius E. Žemaitis: kūrybiškumo galima išmokti

Kūrybiškumas jau seniai tapo ne tik menininkams būdinga savybe: iš savo darbuotojų jo tikisi darbdaviai, iš užsakovų reikalauja klientai. skaityti »

Ekonomikos fakultetas skaičiuoja 75 metus

Rugsėjo 21–25 d., Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF) švęs 75 metų jubiliejų. skaityti »

Naujas ŽEF Tarybos pirmininkas M. Glodas: mokykloms reikia daugiau savarankiškumo

Naujuoju Žinių ekonomikos forumo Tarybos pirmininku išrinktas rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas šias pareigas vertina kaip puikią galimybę kartu su asociacijos bendruomene prisidėti prie būtinų mūsų šalies švietimo pokyčių. skaityti »