Inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų inžinierius – ateities specialybė

Publikuota: 2013 m. liepos 19 d. penktadienis

Šiemet pasigirdus optimistinių kalbų apie statybos sektoriaus atsigavimą, vėl iškelta ta pati aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumo problema. Aukštos kvalifikacijos inovatyvių inžinierių-technologų reikia tiek įsibėgėjančiam daugiabučių namų renovacijos procesui, tiek naujų ekologiškų individualių namų statyboje.

Anot Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto profesoriaus Albino Gailiaus, daugiabučių namų renovacijoje vis dar neišnaudojami visi galimi materialiniai ištekliai. Jo teigimu, Lietuvoje per metus būtų galima modernizuoti 1500–2000 daugiabučių. Modernizavimo kritikams profesorius atsako, kad šis procesas visada finansiškai naudingas gyventojams. Tiesa, jis turi būti atliktas kokybiškai, taikant naujos kartos medžiagas ir technologijas.

Naujų individualių namų statyboje dabar vis labiau populiarėja inovatyvios ir ekologiškos medžiagos, kurios vertinamos už savo ekonomiškumą. Vienas originalesnių sprendimų – namai iš presuotų šiaudų ryšulių. Visuomenę domėtis tokia aplinkai bei sveikatai palankia statyba aktyviai skatina dar 2007 metais Lietuvoje įkurta Šiaudinių namų statytojų asociacija.

„Šiuo metu namus statosi ta karta, kuri noriai naudoja inovatyvias medžiagas, nesvarbu, kad jos yra kiek brangesnės už įprastines,“ – sako VGTU profesorius Albinas Gailius. – „Žmonės jau žino, kad naujo tipo medžiagos ne tik taupys šilumą ar padidins namo sandarumą, bet ir suteiks mažiau papildomų problemų ateityje.“

Keičiantis statybos technologijoms, vis labiau reikia ir profesionalių inžinierių-technologų, kurie sugebėtų kurti naujų savybių medžiagas  ir jas pagal paskirtį pritaikyti projektuojant bei statant estetiškus ir ilgaamžius pastatus. VGTU Statybos fakultete nuo šių metų vykdoma atskira bakalauro studijų programa, iki šiol buvusi tik specializacija, – Inovatyvios statybinės medžiagos ir technologijos.

Baigę keturių metų trukmės studijas, programos absolventai galės priimti profesionalius sprendimus namų modernizavimo klausimais, ruošti techninę dokumentaciją, parinkti statybines medžiagas geriausiam namo energetiniam efektyvumui pasiekti, organizuoti projektų įgyvendinimą. Taip pat jie gebės kurti naujų savybių medžiagas ir tinkamai jas naudoti bei tobulinti gamybos bei statybos technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LMT kviečia teikti siūlymus dėl rengiamų atvirosios prieigos nuostatų

Lietuvos mokslo taryba pradeda rengti nuostatas dėl atvirosios prieigos prie mokslo rezultatų, gautų valstybės lėšomis finansuojant mokslinius tyrimus. skaityti »

„Erasmus+“ studijos Honkonge – tai jau realu

Nuo 2015 m. Lietuvos aukštosios mokyklos gali vykdyti mobilumo veiklas su beveik viso pasaulio šalių aukštosiomis mokyklomis. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ grįžo iš ekspedicijos užsienyje

Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ grįžo iš Baltijos jūroje Lenkijos išskirtinėje ekonominėje zonoje (IEZ) ir teritoriniuose vandenyse vykdytos mokslinės ekspedicijos. skaityti »

Plastiko klasteris sujungė verslą ir mokslą

Verslo ir mokslo institucijų Lietuvoje šią vasarą įkurtas plastiko klasteris neslepia ambicingų planų – pasaulinei rinkai kurti inovatyvius produktus, išnaudojant visą šios srities įmonių ir mokslo potencialą. skaityti »

Su kompiuteriais jau galime šnekėtis ir lietuviškai

Atverk rašyklę“, „Parodyk orus“, „Grįžk į pradžią“ – šias ir daugelį kitų komandų jau supranta kompiuteriai bei kiti išmanieji įrenginiai. Nuo šiol su jais galėsime kalbėtis lietuviškai. Tai – Vilniaus universiteto beveik įvykdyto projekto „Lietuvių šneka valdomos paslaugos“ (LIEPA) rezultatas. skaityti »

Paaiškėjo antrojo priėmimo etapo rezultatai

Paaiškėjo antrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas stojimo rezultatai. Kvietimus studijuoti gavo 3613 stojančiųjų, iš jų 1684 pakviesti studijuoti į finansuojamas (valstybės arba su studijų stipendijomis) vietas. Kaip praneša LAMA BPO, iš viso buvo pateikti 8572 prašymai. skaityti »

Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje lietuvis pelnė sidabro medalį

Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje, liepos 26–rugpjūčio 4 dienomis vykusioje Indonezijoje, Semarango mieste, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientas Karolis Markauskas pelnė sidabro medalį. skaityti »

Turistams ir VU bendruomenei – vizuali universiteto istorija

Nuo kitos savaitės turistai, lankantys VU architektūrinį ansamblį, galės užsukti į Didžiojo kiemo patalpą (į M. K. Sarbievijaus kiemo pusę), kurioje eksponuojami plakatai, anglų ir lietuvių kalbomis supažindinantys su svarbiausiais universiteto istorijos momentais ir laikotarpiais. skaityti »

Iš tarptautinės informatikos olimpiados lietuviai parsivežė sidabro ir bronzos medalius

27-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos abiturientas Domantas Jadenkus laimėjo sidabro medalį (mokytoja Rima Marčiulaitienė). Vilniaus licėjaus mokinys Andrius Ovsianas apdovanotas bronzos medaliu (mokytojas Bronius Skūpas). skaityti »

Kernavėje studentai tris dienas diskutuos apie migracijos iššūkius

Jau rugpjūčio 3 d. popietę į Kernavę suplūs beveik 50 tarptautinės stovyklos „Migracija ir žmogaus teisės“ dalyvių. Lietuvos Raudonojo Kryžius organizuojamoje trijų dienų stovykloje dalyvaus Norvegijos bei Lietuvos studentai ir jaunimas, besidomintys migracijos politika ir žmogaus teisėmis. skaityti »