Inovatyvus technologijų panaudojimas prailgins tiltų ilgaamžiškumą

Publikuota: 2014 m. birželio 25 d. trečiadienis

Įvairūs pasaulio ir Lietuvos tiltų pavyzdžiai rodo, kad tiltų amžius būna žymiai trumpesnis negu numatyta projektuojant ar statant. Nauji technologiniai sprendimai gali prailginti kelių ir tiltų eksploatacijos laiką, tačiau specialistai turi gebėti juos tinkamai pritaikyti. Siekdami integruoti kelių ir tiltų mokslo bei praktikos žinias, Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Rygos technikos universitetai įsteigė pirmąją Baltijos šalyse jungtinę magistrantūros studijų programą – inovatyvią kelių ir tiltų inžineriją.

„Didžioji dalis tiltų, viadukų Lietuvoje yra gana prastos būklės, tad planuojant kelių ūkio plėtrą labai svarbu priimti tinkamus sprendimus. Šiandien kaip niekada anksčiau reikalingi specialistai, turintys tarpdisciplinines kompetencijas, kad statant ar renovuojant tiltus bei kelius būtų atsižvelgiama į transporto poveikį aplinkai, transportavimo kaštų mažinimą ir visuomenės poreikius eismo saugumui“, – teigė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas Donatas Čygas.

Pirmoji inovatyvi kelių ir tiltų inžinerijos studijų programa rengs plačios kelių ir tiltų specializacijos magistrus, kurie mokės naudotis pačiomis naujausiomis, aktualiausiomis ir pažangiausiomis technologijomis. Jie galės formuoti, vertinti ir savarankiškai priimti efektyvius kelių ūkio priežiūros ir plėtros sprendimus, kuriuos pagrįs mokslinių tyrimų rezultatais.

Į naująją magistrantūros studijų programą bus priimami statybos ir transportavimo sričių bakalaurai. Studijos vyks anglų kalba – pirmąjį pusmetį studentai mokysis VGTU, antrąjį – Rygos technikos universitete. Magistro studijų trukmė – 1,5 metų. Geriausiais balais įstojusiems 5 studentams bus dalinai kompensuojamos mokymosi išlaidos.

Studijų metu daug dėmesio bus skiriama statinių kompiuteriniam projektavimui ir naujausios profesinės programinės įrangos pažinimui. Šį sprendimą lėmė Lietuvoje prasidėjusi skaitmeninės statybos reforma ir noras padidinti statybos procesų efektyvumą ir kokybę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »