Inovatyvus technologijų panaudojimas prailgins tiltų ilgaamžiškumą

Publikuota: 2014 m. birželio 25 d. trečiadienis

Įvairūs pasaulio ir Lietuvos tiltų pavyzdžiai rodo, kad tiltų amžius būna žymiai trumpesnis negu numatyta projektuojant ar statant. Nauji technologiniai sprendimai gali prailginti kelių ir tiltų eksploatacijos laiką, tačiau specialistai turi gebėti juos tinkamai pritaikyti. Siekdami integruoti kelių ir tiltų mokslo bei praktikos žinias, Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Rygos technikos universitetai įsteigė pirmąją Baltijos šalyse jungtinę magistrantūros studijų programą – inovatyvią kelių ir tiltų inžineriją.

„Didžioji dalis tiltų, viadukų Lietuvoje yra gana prastos būklės, tad planuojant kelių ūkio plėtrą labai svarbu priimti tinkamus sprendimus. Šiandien kaip niekada anksčiau reikalingi specialistai, turintys tarpdisciplinines kompetencijas, kad statant ar renovuojant tiltus bei kelius būtų atsižvelgiama į transporto poveikį aplinkai, transportavimo kaštų mažinimą ir visuomenės poreikius eismo saugumui“, – teigė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas Donatas Čygas.

Pirmoji inovatyvi kelių ir tiltų inžinerijos studijų programa rengs plačios kelių ir tiltų specializacijos magistrus, kurie mokės naudotis pačiomis naujausiomis, aktualiausiomis ir pažangiausiomis technologijomis. Jie galės formuoti, vertinti ir savarankiškai priimti efektyvius kelių ūkio priežiūros ir plėtros sprendimus, kuriuos pagrįs mokslinių tyrimų rezultatais.

Į naująją magistrantūros studijų programą bus priimami statybos ir transportavimo sričių bakalaurai. Studijos vyks anglų kalba – pirmąjį pusmetį studentai mokysis VGTU, antrąjį – Rygos technikos universitete. Magistro studijų trukmė – 1,5 metų. Geriausiais balais įstojusiems 5 studentams bus dalinai kompensuojamos mokymosi išlaidos.

Studijų metu daug dėmesio bus skiriama statinių kompiuteriniam projektavimui ir naujausios profesinės programinės įrangos pažinimui. Šį sprendimą lėmė Lietuvoje prasidėjusi skaitmeninės statybos reforma ir noras padidinti statybos procesų efektyvumą ir kokybę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos fizikos mokytojas Antanas Kalinauskas. skaityti »

Paskelbti aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso laimėtojai

Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. skaityti »

„Saulėtekio slėnyje“ – Biotechnologijų verslo inkubatorius

Besibaigiant Inovacijų savaitei, rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius. skaityti »

Sukurtas didmiesčių gyventojams skirtas elektrinis paspirtukas

Elektrinį paspirtuką buvo galima pamatyti bei išbandyti ir renginių ciklo „Inovacijų savaitė“ verslo ir mokslo pikniko metu, vykusiu šalia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų. skaityti »

Šiemet veiklą atnaujino lituanistinė mokykla Milane

Nauji mokslo metai prasidėjo Milano lituanistinėje mokykloje „Pabiručiai“, į kurią užregistruota 30 vaikų nuo 4 iki 12 m. Beveik visi vaikai yra iš mišrių šeimų. skaityti »

Profesinės mokyklos priėmė penktadaliu daugiau mokinių nei planavo

Galutiniais duomenimis šiais mokslo metais į profesines mokyklas priimta 23,7 tūkst. mokinių. Tai 1 800 mokinių, arba 8 proc., daugiau nei pernai ir 20 proc. daugiau nei buvo numatyta priimti. skaityti »

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. skaityti »

Paskirtos K. Būgos stipendijos užsienio lituanistikos centrų studentams

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2016–2017 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus penki studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose. skaityti »

VU ir VGTU suvienys jėgas ir atnaujins Saulėtekio akademinį miestelį

Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) sutarė atnaujinti Vilniuje esantį Saulėtekio miestelį ir plėtoti šiuolaikišką mokslo, studijų ir socialinę infrastruktūrą. skaityti »

MRU mokslinėje konferencijoje dalyvauja projektų vadybininkai iš įvairių Europos universitetų

Rugsėjo 22–23 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tarptautinių projektų administratorių tinklo COST veiklos Nr. TN1302 BESTPRAC susitikimas. skaityti »