Iš pasaulinės geografijos olimpiados – auksas ir bronza

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 29 d. trečiadienis

Vokietijoje vykusioje 9-ojoje pasaulinėje geografijos olimpiadoje Lietuvos mokiniai pelnė vieną aukso ir vieną bronzos medalį, o absoliučioje įskaitoje užėmė devintą komandinę vietą.

Aukso medalį pelnė Vilniaus licėjaus mokinys Rimgaudas Stundžia (mokytoja Jolita Milaknienė), o bronzos medalį – Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokinys Paulius Miečius (mokytoja Laima Uosytė).
Olimpiadoje taip pat neblogai pasirodė, bet liko be medalių Gitana Grudytė iš Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos bei Augustė Ragelytė iš Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos.

Kiolne vykusioje olimpiadoje dalyvavo 32 valstybių komandos iš 5 žemynų, iš viso 124 dalyviai. Lietuvos mokiniai šioje pasaulinėje olimpiadoje dalyvauja penktąjį kartą, ir jau antrąjį kartą mūsų šalies jaunieji geografai pelno aukso medalį.
Mokinių komanda sudaryta po atrankos, kurią pavasarį organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras.
Mokinius į olimpiadą lydėjo ir jų papildomu bei kryptingu ruošimu rūpinosi geografas Rytas Šalna ir Vilniaus Naujamiesčio vidurinės mokyklos geografijos mokytojas ekspertas ir vadovėlių autorius Georgijus Sapožnikovas

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslininkai kviečiami teikti paraiškas partnerystėms su Šveicarijos kolegomis

Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas naujiems institucijų partnerysčių projektams vykdyti pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą „Moksliniai tyrimai ir plėtra“. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgs į Vilniaus savivaldybės prašymus dėl mokyklų likimo

Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgs į Vilniaus miesto savivaldybės prašymą akredituoti vidurinio ugdymo programą Vilniaus Tuskulėnų ir Mikalojaus Daukšos vidurinėse mokyklose. skaityti »

Pasaulio švietimo forume apsispręsta dėl ateities švietimo gairių

Pasaulio švietimo forume, vykusiame Incheone, Pietų Korėjoje, gegužės 21 d. patvirtinta deklaracija „Švietimas 2030: siekiant įtraukaus, teisingo ir kokybiško švietimo ir mokymosi visą gyvenimą visiems“. skaityti »

KTU organizuotame moksleivių konkurse „MEKA 2015" išrinkti verslo ekspertai

Gegužės 15 d. baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs moksleivių verslumo konkursas „MEKA 2015“. skaityti »

Nustatyti Europos aukštojo mokslo prioritetai: Lietuvai iki jų dar toli

Gegužės 14–15 d. Armėnijos sostinėje Jerevane vykusiame Europos aukštojo mokslo erdvės (EHEA) ministrų susitikime ir ketvirtajame Bolonijos proceso politikos forume priimtas Jerevano komunikatas, kuriuo ministrai sutarė dėl aukštojo mokslo prioritetų. skaityti »

LEU – 25 tikslinio finansavimo studijų vietos

Vykdant valstybės užsakymą ir paskirstant 2015 m. tikslinį studijų finansavimą aukštosioms mokykloms, Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) skirtos 25 tikslinio finansavimo studijų vietos. skaityti »

Humanitarinių mokslų misija šiandien – svarbi kaip niekada

Humanitariniai mokslai technologiniame universitete stebina tik iš pirmo žvilgsnio: juk technologijas naudoja žmonės. skaityti »

Vilniaus universitetas stiprina bendradarbiavimą su verslu

Šiandien, siekdami sustiprinti aukštojo mokslo ir verslo partnerystę, Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus pasirašė sutartį dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. skaityti »

KTU „Technorama 2015“ – rekordiškai daug inovatyvių idėjų

Gegužės 21 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančios tarptautinės jaunųjų mokslininkų parodos-konkurso KTU „Technorama 2015” lankytojai galės pamatyti ir įvertinti rekordiškai daug – 78 – inovatyvias ir pritaikytas verslui idėjas, technologinius sprendimus ir prototipus. skaityti »

Europos Komisija patvirtino Lietuvos sumanios specializacijos strategiją

Lietuva sulaukė džiugios žinios iš Europos Komisijos: oficialiai patvirtinta Lietuvos sumanios specializacijos strategija, kuria siekiama efektyviai pasinaudoti mokslo laimėjimais ir turimas žinias paversti pinigais. skaityti »