Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniuje prasidėjo analogų neturintys skaitmeniniai mokymai pedagogams

Mokytojai iš visos Lietuvos jau ruošiasi naujiems mokslo metams – šalies sostinėje prasidėjo analogų neturintys nemokami skaitmeniniai mokymai pedagogams. skaityti »

Prasideda Orientacinės tarptautinių programų studentų dienos

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) šią savaitę vyks Orientacinės dienos. skaityti »

Ministerijos vadovai susitiko su projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvėmis

Mokinės, susitikusios su ministru ir viceministrais, jau aptarė bendrojo ugdymo, tarptautinių mokinių tyrimų temas, diskutavo ir, kaip prisipažino pačios merginos, buvo įtikintos matematikos egzamino reikalingumu. skaityti »

Ukrainiečiams VDU – europietiškų vertybių universitetas

Ukrainą krečiant neramumams ir tvyrant nežiniai dėl valstybės ateities, šalies studentų akys krypsta ne tik į Vakarus, bet ir kiek šiauriau, į netoliese esančią Lietuvą. skaityti »

Architektūros inžinerijos mokslininkai pripažinti pasauliniu lygiu

Pasaulinė mokslo žurnalų leidykla „SciencePG“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros profesoriui habil. dr. Josifui Parasoniui siūlo išleisti specialųjį numerį architektūros inžinerijos mokslinių tyrimų tema. skaityti »

Kaliningrado srities ir Lietuvos mokinių kūrybinė stovykla, skirta Kristijonui Donelaičiui

Baltijos pajūrio kurortiniame miestelyje Zelenogradske (Krante), kūrybinėje stovykloje „Palikimas“, kartu stovyklavo trisdešimt Kaliningrado srities rusiškų mokyklų. skaityti »

Kaune duris atvers pirmasis Lietuvoje inžinerijos licėjus

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus – taip nuo rugsėjo 1 dienos vadinsis Kaune įsikūrusi „Purienų“ vidurinė mokykla. skaityti »

„Menar“ akademijoje bus mokomi ir sutrikimų turintys vaikai

Pasaulyje paplitusio unikalaus vaikų intelekto lavinimo mokykla „Menar Mental Arithmetic“, 2013 m. pradžioje atvėrusi duris Lietuvoje, sulaukė didelio susidomėjimo Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. skaityti »

Atnaujinamos 126 švietimo įstaigos

Įgyvendinant Valstybės investicijų 2014–2016 m. programą 2014 metais atnaujinamos 126 švietimo įstaigos. skaityti »

D. Pavalkis: valstybės paslapties statusas saugo egzaminų skaidrumą, bet prevenciją stiprinti reikia

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis įpareigojo Nacionalinį egzaminų centrą peržiūrėti su egzaminų užduočių rengėjais, recenzentais, vertintojais pasirašomas sutartis bei darbo tvarkas ir griežtinti atranką. skaityti »