Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Moksleiviai ieško alternatyvų ekonomikos pamokoms mokyklose

Moksleiviai noriai plečia ekonomikos žinias ir renkasi savarankiškus ekonomikos kursus. skaityti »

Kosmoso užkariavimui – nauja VGTU studijų programa

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas nuo rudens ruoš avionikos inžinierius. skaityti »

Profesinėse mokyklose atsiras nauja specialybė

Birželio 3 d. 14 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir Lietuvos aviacijos įmonių asociacijos „Lietuvos aviacija“ valdybos pirmininkas Mindaugas Reinikis pasirašys bendradarbiavimo sutartį dėl aviacijos mechanikų rengimo. skaityti »

KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto. skaityti »

Studentų verslo idėjos: nuo sliekų auginimo iki robotų projektavimo

Vytauto Didžiojo universiteto studentai, doktorantai, jaunieji mokslininkai turi originalių verslo idėjų bei ryžtingai imasi jas įgyvendinti. skaityti »

Lietuvoje bus atlikta išsami pameistrystės programų apžvalga

Švietimo ir mokslo ministro kvietimu Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) iki 2015 m. vidurio įsipareigojo atlikti išsamią pameistrystės programų Lietuvoje galimybių apžvalgą. skaityti »

Dėl 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas vyksta diskusijos

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiuo metu vyksta diskusijos dėl 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje svarstomi švietimo kokybės vertinimo ir tobulinimo klausimai

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja vis aukštesnės švietimo kokybės ir efektyvesnių jos vertinimo būdų, sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis vykusiame tarptautiniame švietimo inspektorių asociacijos renginyje „Įsivertinimo ir išorinio vertinimo poveikis tobulinant mokyklų veiklos kokybę“ Vilniuje. skaityti »

Prestižinės Vilniaus gimnazijos – pirmosios licencijuotos Lietuvoje

Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjęs The Duke of Edinburgh's International Award fondo generalinis sekretorius John May įteikė nacionalinę licenciją „Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui“. skaityti »

Rengiant specialistus svarbus kolegijų ir darbdavių bendradarbiavimas

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, nors Lietuvoje yra gerų abipusio bendradarbiavimo pavyzdžių, kolegijų ir darbdavių ryšiai galėtų būti dar glaudesni. skaityti »