Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Onkologinių ligų diagnostikos palengvinimui – VGTU mokslininkų inovacija

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai sukūrė išmanųjį elektronikos lustą trimačiams vaizdams medicinoje gauti. Ši technologija palengvins onkologinių ligų diagnostiką ir prisidės prie naujos kartos kišeninių ultragarso aparatų gamybos. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitetas bendradarbiaus su Biržais

Balandžio 22 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Biržų rajono savivaldybe, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga ir dviejomis Biržų rajono mokyklomis – „Saulės“ gimnazija ir Papilio pagrindine mokykla. skaityti »

Lietuvos aukštosiose mokyklose – tarptautinio lygio dėstytojai iš užsienio

Šiais metais 21 Lietuvos aukštojoje mokykloje paskaitas skaito 95 aukštos kvalifikacijos dėstytojai iš užsienio. Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos universitetuose ir kolegijose. skaityti »

Populiarėja tiksliųjų mokslų studijos

Pagal priėmimo į aukštąsias mokyklas statistiką, daugėja abiturientų besirenkančių valstybinius tiksliųjų mokslų brandos egzaminus. skaityti »

Seimo komitetas organizuoja diskusiją „Geros mokyklos koncepcija“

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas kartu su Lietuvos švietimo taryba ir Švietimo ir mokslo ministerija balandžio 23 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje organizuoja diskusiją „Geros mokyklos koncepcija“. skaityti »

Lietuvos ir Prancūzijos mokslo bendradarbiavimo programos atstovai susipažins su Lietuvoje veikiančiais moderniais mokslo centrais

Balandžio 16–17 d. Lietuvos ir Prancūzijos mokslininkų bendradarbiavimo programos „Žiliberas” atstovai lankosi mokslo, studijų ir verslo slėniuose veikiančiuose atviros prieigos centruose. skaityti »

Jaunimo verslumo skatinimas KTU – vaistas prieš protų nutekėjimus

Balandžio 15 d. Kauno technologijos universitete (KTU) lankėsi užsienio svečių delegacija, kurios atstovai drauge su akademine bendruomene diskutavo apie galimybes Lietuvoje sukurti geresnes darbo ir karjeros sąlygas jaunimui ir mažinti emigracijos daromą žalą. skaityti »

Vytauto Didžiojo universitete bus pristatyta jo atkūrimo 25-mečiui skirta moneta

Balandžio 23 d., trečiadienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 50 litų kolekcinę (proginę) sidabro monetą, skirtą Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-mečiui. skaityti »

Studijos Lietuvoje pristatomos Kazachstano jaunimui

2014 m. balandžio 10–12 dienomis švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus kartu su septyniolika mūsų šalies kolegijų ir universitetų pristatė Lietuvos aukštąjį mokslą Kazachstano jaunimui Almatoje vykusioje tarptautinėje studijų mugėje. skaityti »

Lietuvos universitetai dėstytojų ieško užsienyje

Pritraukti aukštos kvalifikacijos užsienio dėstytojus dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose yra vienas iš nacionalinių prioritetų, numatytų Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programoje. skaityti »