Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Klaipėdos universiteto atvirų durų dienoje – informacija, paskaitos, ekskursijos, įspūdžiai

Vasario 28-ąją (penktadienį) būsimieji studentai kviečiami daugiau sužinoti apie studijas, dalyvauti ekskursijose, paklausyti paskaitų, išbandyti kai kurių studijų praktinę bazę, susipažinti su Universiteto kolektyvais ir klubais. skaityti »

Šveicarijoje laukiami jaunieji tyrėjai iš Lietuvos

Šveicarijoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas mokslinėms stažuotėms Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose. skaityti »

Tarp geriausių Rytų Europos magistrantūros studijų – trys ISM programos

Trys ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrantūros studijų programos įvertintos pasaulinio verslo universitetų magistrantūrų reitingo „Eduniversal Best Masters Ranking 2013–2014“. skaityti »

Vaikų išsilavinimas Lietuvoje yra vienas svarbiausių šeimos finansinių prioritetų

Rengtis ateities studijoms ir kalbėtis apie būsimą profesiją pradedama su vaikais nuo 14 metų. Apie 72 proc. tėvų apie profesijos pasirinkimą kalbasi su paaugliais, perkopusiais 14 metų. skaityti »

Lietuvos aukštosios mokyklos prisistatė Gruzijos jaunimui

2014 m. vasario 14-15 dienomis švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus kartu su dvidešimt mūsų šalies kolegijų ir universitetų pristatė Lietuvos aukštąjį mokslą Gruzijos jaunimui Tbilisyje vykusioje Tarptautinėje studijų parodoje. skaityti »

Raštingiausiems lietuviškų mokyklų užsienyje mokiniams – kelionė į Lietuvą

Nacionalinio diktanto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų, lituanistinių mokyklų užsienyje bendruomenes (mokinius, jų tėvelius ir mokytojus), kviesdama aktyviai dalyvauti jau septintą kartą rengiamame Nacionalinio diktanto konkurse. skaityti »

Pasveikindamas švietimo darbuotojus, Vilniaus meras palinkėjo glaudesnio bendradarbiavimo

Vilniaus meras Artūras Zuokas pasveikino mokymų švietimo darbuotojams „Art of Hosting in Education“ dalyvius. skaityti »

VU vykdomas technologinio verslumo projektas padės įkurti naujas įmones

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su 7 universitetais, 7 mokslo ir technologijų parkais ir kitomis mokslo ir studijų institucijomis pradeda naują technologinio verslumo projektą „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS), kurį finansuoja Europos regioninės plėtros ir Europos socialinis fondas. skaityti »

JAV ambasados kūrybinis iššūkis Lietuvos studentams: įgyvendink savo idėją!

Visai neseniai JAV ambasada Lietuvoje paskelbė tvarios aukštosios mokyklos aplinkos projektų konkursą, kuriame kviečiami dalyvauti įvairiausių specialybių studentai ir jų dėstytojai. Tai pirmasis toks konkursas, kurį Lietuvoje organizuoja JAV ambasada, tad natūraliai kyla daug klausimų – kokie šio konkurso tikslai ir ar tai „įkandamas“ iššūkis Lietuvos studentams? skaityti »

Klaipėdos universitete - nauji studentai iš užsienio

Pirmąją vasario savaitę Klaipėdos universiteto studentai pradeda naują semestrą, pripildytą naujų pažadų, kad geriau mokysis nepamiršdami ir studentavimo malonumų. skaityti »