Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Svarstyta idėja įkurti sporto gimnazijas

Vyriausybėje vyko pasitarimas, kuriame aptarti specializuotų sporto krypties ugdymo mokyklų steigimo klausimai ir veiklos organizavimo planas. skaityti »

Parodoje „Studijos 2014“ – kosminių palydovų LituanicaSAT-1 ir LITSAT-1 prototipai

Vasario 6–8 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančios Tarptautinės žinių ir išsilavinimo parodos „Studijos 2014” lankytojai turės galimybę ne tik susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų mokymo programomis, bet ir su jų moksline veikla bei naujausiais pasiekimais. skaityti »

„Mokslo pieva“: mokslas, kuris veikia!

„Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais entuziastingais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas. skaityti »

Klasės auklėtojų gebėjimams stiprinti – Pedagogų forumas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) vyks pedagogų forumas Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga. skaityti »

Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. skaityti »

VGTU bakalaurantai Suomijoje siekia dvigubo diplomo

Sausio 6 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Pastatų energetikos katedros studentai Gintarė Laukytė, Paulius Jurkus, Artur Rubcov, Jonas Strautnikas ir Ernesta Varapnickaitė išvyko į Mikelio Taikomųjų mokslų universitetą (Suomija). skaityti »

KTU studentams – galimybė stažuotis NATO, JTO, UNICEF, Europos Parlamente

Tokia galimybė įvairių pakopų ir studijų programų studentams atsirado 2014 m. KTU pradėjus dalyvauti stažuočių programoje „Patirties partneriai“ („Partners 4 value“). skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Jungtinės Karalystės valstybės ministru Mathew’u Hancocku

Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Jungtinės Karalystės valstybės ministru Mathew’u Hancocku, atsakingu už gebėjimų ir verslumo skatinimą visuomenėje. skaityti »

Aukštųjų mokyklų mugė: kaip pasirinkti stabilias pajamas garantuojančią specialybę?

Iki abitūros egzaminų likus keliems mėnesiams, būsimiems studentams kyla vis daugiau klausimų. Kokius dalykus pasirinkti, kokių balų reikia norint įstoti, pagaliau, į kokią specialybę nukreipti savo energiją? skaityti »

VGTU studento darbas sulaukė tarptautinio pripažinimo

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto magistrantas studentas Donatas Cesiulis tarptautinėje architektūrinės grafikos parodoje–konkurse DRAWING OF THE YEAR, organizuotoje Aarhuso architektūros aukštojoje mokykloje (Danija) buvo apdovanotas trečiąja premija. skaityti »