Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU bendradarbiaus su Liublianos universitetu

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasirašė dvišalę bendradarbiavimo sutartį su didžiausia Slovėnijos aukštąja mokykla – Liublianos universitetu. skaityti »

Patvirtinta Valstybinė švietimo 2013–2022 metų strategija

Seimas plenariniame posėdyje priėmė patvirtino Valstybinę švietimo 2013–2022 metų strategiją, kuria siekiama reaguoti į dabartines pedagoginės bendruomenės aktualijas, spręsti švietimo srities problemas. skaityti »

Lietuvos studentai dėl darbo keistų gyvenamąją vietą

Dėl gerų darbinės karjeros perspektyvų ir atlyginimo, Lietuvos studentai ryžtųsi keisti gyvenamąją vietą. Tai atskleidė Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų atliktas tyrimas „Akademinio jaunimo judumas darbo tikslais“. skaityti »

Klaipėdos universitetas kurs jungtinę magistrantūros studijų programą su JAV universitetu

Klaipėdos universitetas glaudžiai bendradarbiauja su Valdosta valstybiniu universitetu (JAV). Vakar Socialinių mokslų fakultete lankėsi šio universiteto atstovai – profesorius Frank Anthony Barnas ir „Žiniasklaidos“ (Mass Media) studijų programos vadovė profesorė Marie Elliot. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu perrinktas KTU rektorius Petras Baršauskas

Baigiamajame II-ojo pusmečio Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje buvo išrinktas naujasis LURK prezidentas. skaityti »

Į studijas ir kursus Lietuvos edukologijos universitete BC atstovams norisi grįžti

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) viešėję užsienyje veikiančių Baltistikos centrų atstovai sėkmingai grįžo namo. Gruodžio 8–15 d. universitete lankėsi ir intensyvių lietuvių kalbos paskaitų klausėsi net 45 studentai iš Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos universitetų. skaityti »

Į pirmą posėdį susirinko atsinaujinusi Aukštojo mokslo taryba

Aukštojo mokslo tarybos narius pasveikino švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis. Ministras pabrėžė, kad kitais metais priėmus naujas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas Aukštojo mokslo tarybos funkcijos keisis. skaityti »

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariams pristatyti aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo rezultatai

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas gruodžio 18 d., trečiadienio, posėdyje svarstė klausimą dėl Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo. skaityti »

Planšetiniai kompiuteriai leis mokytis dar moderniau

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija šalyje jau seniai žinoma kaip mokymo įstaiga, kuri žinias perduoda išnaudodama moderniausias technologijas. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis dalyvavo naujosios ES mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pristatyme Sorbonos universitete

Gruodžio 16 d. Sorbonos universitete Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kartu su Europos Komisijos švietimo ir mokslo komisarėmis Androula Vassiliou ir Maire Geoghegan-Quinn bei Prancūzijos Aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų ministre Genevieve Fioraso oficialiai paskelbė naujosios ES programos „Horizontas 2020” startą. skaityti »