Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU profesorius Ukrainoje gavo apdovanojimą už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą

Buvęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Romualdas Ginevičius šiemet jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautinėje konferencijoje organizuotoje Donecko nacionalinio technikos universiteto. Jos metu profesorius buvo apdovanotas už tarptautinių mokslinių ryšių skatinimą ir stiprinimą. skaityti »

D. Pavalkis atvėrė Europos inovacijų forumą „2013 Innovation Summit”

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos vardu Briuselyje atvėrė Europos inovacijų forumą „2013 Innovation Summit”. skaityti »

Vilniuje bus paskelbti daugiausiai skaitantys vaikai

Spalio 12 d., šeštadienį, Vilniuje vyks Knygų medžių šventė, kurios metu bus paskelbti ir apdovanoti daugiausiai skaitantys Lietuvos vaikai. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba skatina jaunuosius mokslininkus pasitelkti verslą ir projektų finansavimą

Lietuvos mokslo taryba, analizuodama savo vykdomą podoktorantūros stažuočių programą ir stiprindama jaunųjų mokslininkų gebėjimus, pirmą kartą sukvietė juos į projektų valdymo ir įgyvendinimo mokymus. skaityti »

IBM toliau vysto išmaniąsias kompiuterines sistemas

IBM deda pagrindus Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetų mokslininkai. skaityti »

Lietuvos aukštosios mokyklos prisistatė studijų mugėje Baku

Spalio 4–6 Azerbaidžano sostinėje Baku vykusioje tarptautinėje parodoje „Studijos ir karjera“ dalyvavo daugiau kaip dvi dešimtys Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų. skaityti »

Įteikta Meilės Lukšienės premija

Spalio 6 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje apdovanotas Meilės Lukšienės premijos laureatas Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Kivaras. skaityti »

VDU startuoja projektas „Erasmus Lietuvos mokykloms“

Vytauto Didžiojo universitete startuoja Švietimo mainų paramos fondo inicijuotas projektas „Erasmus Lietuvos mokykloms“, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų ir bendrojo ugdymo institucijų, didinti mokinių toleranciją, tarpkultūrinį, žmogaus teisių ir lyčių lygybės supratimą, skleisti žinią apie mainų programą „LLP / Erasmus“, galimybes ir patirtį. skaityti »

LSS: prekyba rašto darbais klesti, o kaltų nėra

Šį pavasarį Lietuvos studentų sąjungos tyrimas „Akademinio sąžiningumo indeksas“ atskleidė, kad net 33,8 proc. studentų rašto ar kitokio darbo pirkimą ir pateikimą kaip savo įvardina paplitusiu arba greičiausiai paplitusiu reiškiniu. Lyginant su praėjusiais metais vykdytu tyrimu šis skaičius išaugo beveik 7 proc. skaityti »

VGTU lankėsi „Boeing“ mokslinių tyrimų centrų komitetas

Spalio 2 dieną VGTU lankėsi svečiai iš aviacijos kompanijos „Boeing“ padalinio „Jeppesen“. Ši įmonė, atliekanti aviacijos srities mokslinius tyrimus bei projektus, šiuo metu ieško naujų partnerių Baltijos šalyse, o tarp jų ir Lietuvoje. skaityti »