Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Duris atvėrė atnaujinta didžiausia VGTU fakultetinė skaitykla

Nuo šiol visos VGTU bibliotekos fakultetinės skaityklos lankytojų lauks atsinaujinusios. Paskutinioji atnaujinta skaitykla – Architektūros fakultete. Jai skirtos ne tik senosios skaityklos patalpos, bet ir šalia esanti ekspozicijų salė. Tad naujosios skaityklos plotas padidėjo dvigubai. skaityti »

Sėkmingiau įsidarbina technologinių ir socialinių mokslų žinias derinantys specialistai

Šiuo metu paklausiausi įvairaus lygio vadovai ir vadybininkai, kurie turi ir solidžių informacinių technologijų, ir inžinerinių-techninių žinių, šių darbo vietų skaičius ir toliau augs, sako ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa. skaityti »

Visuomenė turėjo unikalią galimybę išvysti VU palydovą „LituanicaSAT-1“

Spalio 3 dieną pirmą kartą viešai pademonstruotas lietuvių palydovas „LituanicaSAT-1“. VU Matematikos ir informatikos fakultete įrengtoje laboratorijoje esantis palydovas jau šį mėnesį bus išsiųstas į JAV, kur gruodžio 8 d. iš Volopo salos skrydžių centro bus paleistas į kosmosą. skaityti »

Vilniuje vyksta tarptautinės universitetų asociacijos „Prime Networking“ generalinė asamblėja

Į Vilnių atvyko 19 universitetų atstovai iš Europos, Kolumbijos bei JAV. Spalio 1–4 dienomis jie dalyvauja asociacijos „Prime Networking“ generalinėje asamblėjoje ir aptaria tolesnius tarptautinių mokslinių tyrimų, studijų bei studentų projektų skatinimo planus. skaityti »

Mokslo ir verslo bendradarbiavimas: Lietuvos ir JAV patirtis

Lietuvoje lankosi Lietuvos mokslo ambasadorius JAV, Masačusetso technologijų instituto Architektūros katedros profesorius Gediminas Urbonas – menininkas ir dėstytojas, įkūręs tarpdisciplininę tyrimų programą, tarptautinio pripažinimo susilaukęs dėl savo socialiai interaktyvių, tarpdisciplininių projektų. skaityti »

Lietuvos moksleiviai gaus vertingų teisinių žinių

Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinė grupė ELSA Lietuva ir Teisingumo ministerija kviečia teisės problemomis besidominčius vyresniųjų klasių moksleivius didžiuosiuose miestuose į paskaitas, kurių metu bus sudaryta galimybė susipažinti su atskirų teisės šakų pagrindais. skaityti »

Devintoji „Tyrėjų naktis“ ypač traukė mažuosius smalsuolius

Šiųmetė „Tyrėjų naktis“ ypač traukė dalyvauti pačius jauniausius mokslo entuziastus – vaikus ir paauglius. Anot renginio organizatorių, mažuosius smalsuolius lydėję tėvai ypač pasigenda tokio pobūdžio renginių jų atžaloms, o patys vaikai itin entuziastingai kibo bandyti mokslo atradimus. skaityti »

Spalio 1 – lietuviškos gimnazijos gimtadienis

Pirmoji Lietuvos švietimo istorijoje lietuviška gimnazija atidaryta 1915 m. spalio 1 dieną Panevėžyje. skaityti »

VDU – 39-as Europoje pagal priimtus „Erasmus“ studentus

VDU pateko tarp 40 aukštojo mokslo institucijų, priimančių daugiausiai mainų programos „Erasmus“ studentų. skaityti »

Studentui išmanusis įrenginys svarbesnis už sąsiuvinį ir rašiklį

TNS Lietuvoje atlikto „Mobile Life“ tyrimas rodo, kad apie pusę 15–29 metų mieste gyvenančių jaunuolių kone kiekvienais metais atnaujina savo IT prietaisus. skaityti »