Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarp „Erasmus“ programos ambasadorių Europoje – ir lietuvė studentė iš VGTU

Daugiau nei 25 metus Europoje gyvuojančia akademinių mainų programa „Erasmus“ jau pasinaudojo daugiau nei 3 milijonai studentų. skaityti »

KTU – vienas geriausiai matomų pasauliniame internete šalies universitetų

Rugpjūčio 2 d. paskelbtas naujausias pasaulio universitetų reitingas („Webometrics Ranking of World Universities“), kuriame Kauno technologijos universitetas užima antrąją vietą tarp Lietuvos universitetų. skaityti »

Vidutinis verslo studijų absolvento atlyginimas – 5 000 litų

Rinkdamiesi kur studijuoti, abiturientai atsižvelgia ir į savo pomėgius, gebėjimus, ir į profesijos paklausą rinkoje bei atlyginimą, kurio potencialiai gali tikėtis. skaityti »

Sudarytas Klaipėdos universiteto ekspertų sąrašas žiniasklaidai

Klaipėdos universitete gausu jūros mokslų, inžinerijos, filologijos, sveikatos mokslų, istorijos, archeologijos, statybos, transporto, finansų, pedagogikos, psichologijos, politikos, matematikos, botanikos ir biologijos, architektūros, menų ir kitų sričių profesionalų. skaityti »

Modernus universitetas – neabejingas aplinkai

Sparčiai vykstantys globalizacijos procesai verčia pasitempti ne tik šalies įmones bet ir aukštojo mokslo įstaigas. Senstant populiacijai mažėja studentinio amžiaus žmonių, tad konkurencija tarp universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų auga – jaunimas laisviau renkasi tarp vietos ir užsienio švietimo įstaigų ir kelia joms vis didesnius reikalavimus. skaityti »

Pirmakursiams – nuo verslo žvaigždžių seminarų iki nemokamų ekskursijų po miestą

Kauno technologijos universitetas naujai įstojusiems pirmakursiams ir jų artimiesiems organizuoja net penkias dienas truksiančią informacinę mugę ir priėmimo šventę. skaityti »

Užsieniečiai keturias savaites mokysis lietuvių kalbos

Klaipėdos universitete prasideda Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokykla kitakalbiams. Kursai vyks keturias savaites: nuo liepos 26 iki rugpjūčio 23 d. Kursus organizuoja Humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir kultūrų centras kartu su Lietuvių kalbos katedra ir Tarptautinių studijų skyriumi. skaityti »

Įstojusieji į Vilniaus universitetą sutartis sudarys internetu

Šiandien stojantieji į bakalauro arba vientisąsias studijas gaus kvietimus studijuoti. Pakviestieji studijuoti į Vilniaus universitetą sutartis galės sudaryti internetu, naudodamiesi elektroninės bankininkystės paslauga. skaityti »

Programų sistemų studijos KTU – populiariausios Lietuvoje

Pagal šį rytą paskelbtus 2013 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus, KTU studijų programa „Programų sistemos“, surinkusi 131 valstybės finansuojamą vietą, yra ketvirtoji tarp daugiausiai valstybės finansavimo pritraukusių studijų programų. skaityti »

JAV inovacijų guru: Lietuva yra maža, greita ir lanksti

Praėjusį šeštadienį, liepos 20 d., KTU Inovacijų ir verslo centre vyko seminaras–diskusija „Geriausia JAV verslumo patirtis Lietuvos MTEP rinkai“. Gausiai susirinkusi ir aktyvi auditorija nustebino ne tik organizatorius, bet ir užsienio lektorius: daugiau nei pusšimtis žmonių vasarišką šeštadienio rytą atėjo pasimokyti verslumo paslapčių iš geriausių pasaulio ekspertų. skaityti »