Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kalbų ambasadorės titulas šiemet atiteko Vilniaus jėzuitų gimnazijai

Balandžio 20 d. vykusioje mokinių daugiakalbystės olimpiadoje Metų kalbų ambasadorės titulą ir pirmąją vietą laimėjo Vilniaus jėzuitų gimnazija, antrieji – Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazistai, trečioje vietoje – Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija. skaityti »

Iš chemijos olimpiados lietuviai grįžo su sidabro ir bronzos apdovanojimais

Balandžio 19–21 d. Tartu (Estija) vykusioje 21-ojoje Baltijos šalių chemijos olimpiadoje Matas Grigaliūnas iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos laimėjo sidabro medalį, o Violeta Stojalnikova iš Vilniaus licėjus – bronzos medalį. skaityti »

Kviečiame dalyvauti reportažų ir filmukų kūrimo konkurse „Saugus internete“

Švietimo informacinių technologijų centras (ITC) kviečia 12–18 m. mokinius, tėvus ir mokytojus, besidominčius saugesnio interneto klausimais, dalyvauti reportažų ir filmukų kūrimo konkurse „Saugus internete“ ir laimėti kelionę į tarptautinį Saugesnio interneto tėvų ir jaunimo forumą Liuksemburge. skaityti »

Vytauto Didžiojo universitetas atvers duris moksleivių tėvams

Gegužės 11 d. Vytauto Didžiojo universitete vyks pirmą kartą organizuojama moksleivių tėvų diena. Apsilankyti renginyje kviečiami visi, kurie iš pirmųjų lūpų norėtų išgirsti apie studijų sąlygas ir aplinką, VDU išskirtinumą, praktikos ir mainų galimybes, savo akimis pamatyti universiteto erdves. skaityti »

Edukacinis projektas vaikams „Pinigėnai“ baigia pirmąjį žygį po Lietuvą

Sausio 28 dieną prasidėjęs edukacinis projektas mažiesiems „Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija“ jau planuoja paskutinį, finalinį šio projekto spektaklį. Specialiai šiam projektui statytą ugdomąjį spektaklį jau pamatė 115 Lietuvos mokyklų, darželių, dienos centrų ir kitų mokymo įstaigų 6–13 m. amžiaus vaikai. skaityti »

Studentams jau paskirtos paskolos

Jau nuo 2013 m. balandžio 19 d. studentai galės pasirašyti valstybės ir valstybės remiamų paskolų sutartis. Apie skirtą paskolą studentai, kurie per nustatytą laikotarpį pateikė prašymus joms gauti, gali sužinoti prisijungę prie savo anketos Valstybinio studijų fondo (VSF) interneto tinklalapyje vsf.lt. skaityti »

Moksleiviai bando lietuviškai prakalbinti kompiuterius

Prasidėjo pirmasis šeštojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ etapas. Lietuvių kalbos žinias ir įgūdžius mokyklų kompiuterių klasėse ar prie bet kokio kito kompiuterio, kuriame yra interneto ryšys, pasitikrinti užsiregistravo kiek daugiau nei 12 tūkst. 6–10 klasių moksleivių. skaityti »

Vyksta mokyklų atranka į „Kūrybinių partnerysčių“ projektą

Švietimo ir mokslo ministerijos Ugdymo plėtotės centro vykdomas kūrybiško mokymosi projektas „Kūrybinės partnerystės“ skelbia nacionalinę mokyklų atranką ir kviečia prisijunti prie programos 2013–2014 mokslo metais. skaityti »

„Sharp“ studentams už idėjas siūlo stažuotę Oksforde

„Sharp Europe“ skelbia konkursą, kuriame Europos studentai gali laimėti apmokamą vasaros stažuotę „Sharp“ tyrimų ir plėtros centre „Sharp Laboratories of Europe“ Oksforde, Jungtinėje Karalystėje. Vienam laimingajam ši stažuotė suteiks unikalią galimybę dirbti prie naujo projekto, kuris galbūt taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. skaityti »

„Veidas“ paskelbė Lietuvos gimnazijų reitingą

Savaitraštis „Veidas“ jau dešimtą kartą sudarė geriausių gimnazijų bei vidurinių mokyklų reitingų lentelę. skaityti »