Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU stiprina bendradarbiavimą su mokslininkais iš Slovėnijos

Praeitą savatę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) lankėsi svečiai iš Liublianos universiteto (Slovėnija) profesorius Roko Žarnic ir Barbara Vodopivec. Mokslininkai atstovavo ne tik savo universitetą, bet ir Europos statybų technologinę platformą (European Construction Technology Platform – ECTP), kurios FACH (Focus Area Cultural Heritage) veiklos koordinatorius šiuo metu yra profesorius Žarnic. skaityti »

Tarptautiniai ekspertai puikiai įvertino KTU telekomunikacijų studijų programą

2012 m. gruodžio mėnesį KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakultete apsilankiusi tarptautinė ekspertų komisija Studijų kokybės vertinimo centro užsakymu atliko pirmosios pakopos telekomunikacijų studijų programos išorinį vertinimą. Telekomunikacijų studijų programa tarptautinės ekspertų komisijos akredituota maksimaliam šešerių metų laikotarpiui. skaityti »

Lietuvos pažanga inovacijų srityje – viena didžiausių ES

Lietuva, taip pat Estija ir Latvija pernai padarė didžiausią pažangą inovacijų diegimo srityje. Lietuva pirmą kartą pateko į nuosaikių novatorių grupę, iki šiol ji būdavo priskiriama prie menkų novatorių. skaityti »

Paskirta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija

Švietimo ir mokslo ministerijos 2012 m. Vaikų literatūros premijos laureatais tapo rašytoja Vilė Vėl ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausioji bibliotekininkė Marta Rudytė. skaityti »

Kazimiero Simonavičiaus universiteto absolventai – darbdavių geidžiamiausi

Žurnalo „Veidas“ atlikto tyrimo duomenimis, tarp Kazimiero Simonavičiaus universitetą (KSU), Verslo ir vadybos akademiją (VVA) bei Lietuvos karo akademiją (LKA) baigusiųjų absolventų yra mažiausiai registruotų darbo biržoje ir per metus neįdarbintų absolventų. skaityti »

Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje – sidabro medaliai

Kovo 23 d. Liuksemburge baigėsi 11-oji Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada. Joje lietuviai iškovojo du komandinius sidabro medalių komplektus. skaityti »

Metodinėse dienose mokytojams – geriausia Lietuvos ir pasaulio ugdymo patirtis

Šių metų kovo 25–27 dienomis „Litexpo“ rūmuose vyks pedagogams skirtos metodinės dienos, per kurias jie galės susipažinti su ugdymo naujovėmis taikant įvairius mokymo metodus, informacines technologijas, interaktyvias mokymo priemones, netradicines mokymo aplinkas. skaityti »

Kosmosas legalizavosi Mykolo Romerio universitete

Šią savaitę Mykolo Romerio universitete (MRU)rinkosi pilna auditorija entuziastingų ir inovatyvių žmonių, kurių pagrindinis tikslas buvo suvokti kosmoso verslo ir teisės santykį bei atsakyti į klausimą „Kosmoso verslas ir teisė: mistika ar realybė“? Pasak renginio organizatoriaus ir pranešėjo Tomo Ambraso, “tai precedento neturintis atvejis, neabejotinai įeisiantis į Lietuvos teisės ir Lietuvos kosmoso istoriją.“ skaityti »

2001 m. savo gyvavimą baigė kosminė stotis „Mir“

2001 m. kovo 23 d. savo gyvavimą baigė kosminė stotis „Mir“, sudegdama atmosferoje virš Ramiojo vandenyno. skaityti »

Vis daugiau abiturientų nori laikyti informacinių technologijų, gamtos mokslų egzaminus

Nacionalinis egzaminų centras apibendrino kandidatų, ketinančių laikyti brandos egzaminus, pasirinkimus. Prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 39 980 kandidatų (2012 metais – 44 852 kandidatai). skaityti »