Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

100 Vyriausybės dienų: pagrindiniai darbai švietimo ir mokslo srityje

Valstybės finansavimo užtikrinimas reikalingiems specialistams rengti, postūmis mokslo ir verslo slėnių projektų aktyvesnei veiklai, pirmieji žingsniai dėl mažų kaimo pradinių mokyklų išsaugojimo ir švietimo finansavimo tobulinimo – tokius pagrindinius darbus švietimo ir mokslo srityje per 100 Vyriausybės veiklos dienų įvardija ministras Dainius Pavalkis. skaityti »

Vilniuje atidaryta pirmoji Lietuvoje Aktyvioji klasė

Vilniaus Taikos progimnazijoje atidaryta pirmoji Lietuvoje Aktyvioji klasė. Gamtos ir žmogaus dalyko pamoka penktokams buvo vedama derinant skaitmeninį mokomąjį turinį ir įprastus vadovėlius, įvairias užduotis mokiniai atliko ne tik pratybų sąsiuviniuose, bet ir interaktyvioje lentoje, o tai, kaip pavyko suvokti pamokos turinį, pasitikrino atsakydami į klausimus išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras Briuselyje aptarė informacinių technologijų pokyčius švietimui

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis Briuselyje diskutavo apie tai, kad informacinių technologijų skverbtis daro reikšmingą įtaką švietimo sistemai, sukelia jos pokyčius, leidžia siūlyti nuotolinio mokymo ir mokymosi metodus. skaityti »

Kūrybiškiau mokytis padės naujos interneto svetainės

Pradėjo veikti dar trys Ugdymo plėtotės centro sukurtos interneto svetainės, kuriose 5-8 klasių mokiniai gali mokytis lietuvių kalbos, geografijos, gilintis į saugos ir sveikatos temas. skaityti »

„Kūrybinės partnerystės“ kviečia kūrėjus į informacinius seminarus

Įvairių kultūros, meno, mokslo ir kūrybos sričių profesionalai kviečiami išsamiau susipažinti su „Kūrybinių partnerysčių“ projektu, kurį vykdo Ugdymo plėtotės centras. skaityti »

Daugiau nei 100 įmonių ir verslo atstovų padės studentams pradėti karjerą

Kovo 18 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasidės pirmasis Lietuvoje „Karjeros festivalis“, kuris taps platforma jaunimui užmegzti kontaktus su verslo atstovais, rasti praktikos arba darbo vietą. skaityti »

Studentams – galimybė laimėti kelionę į Azerbaidžaną

Azerbaidžano jaunimo organizacija Lietuvoje (AYOL) skelbia esė konkursą studentams. Iki balandžio 25 d. studentai kviečiami rašyti esė anglų k. tema „Ką aš žinau apie Azerbaidžaną?“. Geriausių esė autoriai laimės kelionę į Azerbaidžaną. skaityti »

Lietuvos mokslininkams skirtas prestižinis Amerikos apdovanojimas

Įtakingiausios statybos inžinerijos mokslo organizacija pasaulyje ASCE 2013 metų Moisseiff Award apdovanojimą už geriausią mokslo straipsnį, paskelbtą ASCE žurnaluose, skyrė Lietuvos mokslininkams profesoriui Gintariui Kaklauskui ir daktarui Viktor Gribniak. skaityti »

Išrinktas naujas Vilniaus kolegijos direktorius

Naujuoju Vilniaus kolegijos direktoriumi išrinktas doc. dr. Gintautas Bražiūnas, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, vieną kadenciją jau vadovavęs Vilniaus kolegijai. skaityti »

Vaikų finansinio raštingumo pokyčiai – susidomėjimas technologijomis ir didesnė patirtis

Ketvirtus metus rengiamo finansinio raštingumo skatinimo projekto „Pažink banką“ organizatoriai teigia, kad dėl technologijų plėtros jaunoji karta turi daugiau patirties naudodamasi finansinėmis paslaugomis nei prieš kelerius metus. skaityti »