Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

Publikuota: 2014 m. liepos 24 d. ketvirtadienis

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas.

Parašus po atnaujintomis sutartimis padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas ir į Lietuvą atvykusi Vydūno jaunimo fondo valdybos sekretorė Vida Brazaitytė. Stipendijos bus skiriamos pilietiškiems ir aktyviems studentams pavasario semestro metu, jos sieks po 1000 JAV dolerių. Studentai, norintys gauti I.Končiaus stipendiją, turės studijuoti fiziką. Abi sutartys pratęstos dar 5 metams.

Pirmą kartą KTU su Vydūno fondu sutartį dėl I. Končiaus stipendijos pasirašė dar 1999 metais.

Profesorius Ignas Končius – fizikas, meteorologas, etnografas lektorius ir praktikas, Kauno universiteto ekstraordinarinis profesorius, Vilniaus universiteto valdytojas, solidžių leidinių redakcijų narys, Savitarpio pagalbos vyriausiojo komiteto pirmininkas bei daugybės kitų organizacijų aktyvus narys ir vadovas.

Gimęs Lietuvoje, baigęs Liepojos gimnaziją, o vėliau Sankt Peterburgo universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą, tapo pirmuoju lietuvių fiziku profesionalu, turėjusiu didžiulę įtaką fizikos mokslo pradžiai Nepriklausomoje Lietuvoje ir tolesnei šio mokslo raidai.

Iškilaus inžinieriaus, visuomenės veikėjo, aktyviai dalyvavusio akademinės skautijos veikloje J. Milvydo stipendija KTU studentams skiriama nuo 2004 metų. J. Milvydas, skautų korporacijos „Vytis“ vadas, kartu su partizanais dalyvavo kovoje dėl gimtosios žemės išlaisvinimo. Atmintinomis 1941 m. birželio dienomis gynė Kauno radijo siųstuvą ir buvo nukautas už Aleksoto, Noreikiškių dvaro laukuose.

Stipendijas skiriantis Vydūno fondas buvo įsteigtas akademinio skautų sąjūdžio pastangomis 1952 m. Čikagoje. Anuomet svarbiausias fondo tikslas buvo suteikti paskolas naujai į JAV atvykusiems lietuvių studentams.

Paskolas gaudavo ir Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje, Argentinoje, Turkijoje, Meksikoje, Šveicarijoje, Kanadoje besimokantys tautiečiai.  Nuo fondo įsteigimo iš viso išduota daugiau kaip 500 paskolų ir 69 stipendijos studijuojantiems lituanistiką JAV universitetuose.

Lietuvoje per pastaruosius 13 metų Vydūno fondo stipendijas gavo virš 800 studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Europos kosmoso agentūroje – KTU doktorantė

Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Mikrosistemų ir nanotechnologijų mokslo centro (MGF MNMC) doktorantė Nora Šlekienė laimėjo konkursą stažuotei Europos kosmoso agentūroje (EKA). skaityti »

Prezidentė skelbs Bibliotekų metų pradžią

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, vasario 12 d., Vilniaus universitete paskelbs Bibliotekų metų pradžią. skaityti »

Pasaulio universitetų reitinge – Mykolo Romerio universiteto šuolis

Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas – CSIC) įkurta Kibermetrikos laboratorija (Cybermetrics Lab) kas pusmetį atnaujina ir paskelbia pasaulio universitetų reitingą „Webometrics“ pagal universitetų aktyvumą pasauliniame internetiniame tinkle. skaityti »

VU garbės daktaro vardai – už Lietuvos laisvės ir mokslo pažangą

Vasario 11 d. 15 val. Šv. Jonų bažnyčioje bus suteikti Vilniaus universiteto garbės daktaro vardai. Už išskirtinį indėlį į Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimą tarptautinėje erdvėje VU pagerbs Islandijos politiką, ekonomistą ir diplomatą Jóną Baldviną Hannibalssoną. skaityti »

Bibliotekų metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka užbaigia pagrindinio pastato rekonstrukciją

2016 metai Lietuvoje skirti bibliotekoms. Šūkiu „Stiprios bibliotekos, stipri visuomenė“ išreiškiama Bibliotekų metų idėja: siekiama bendruomenėse stiprinti bibliotekų identitetą, pristatyti ir populiarinti bibliotekų paslaugas, aktyvinti bendradarbiavimą tarptautiniu mastu, taip pat skatinti skaitymą ir formuoti teigiamą požiūrį į jį. skaityti »

Konkurse „ARTech 2016“ mokiniams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių

Norėdami padėti moksleiviams atrasti inžineriją, jos grožį, galimybes, technologijų pažangą ir inovacijas, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) skelbia konkursą „ARTech 2016“. skaityti »

Saugaus interneto savaitė: saugiai elgtis internete vaikus mokys 35 specialistai

Lietuvos mokyklose prasideda Saugaus interneto savaitė. Jos metu daugiau nei 25 įmonių specialistai vyks į susitikus su moksleiviais, kurių metu pasakos apie saugų bendravimą ir naršymą internete. skaityti »

Didesnis IT studijų finansavimas – galimybė, kurios verslas seniai laukė

Gali būti, kad jau greitai Lietuvos aukštąsias mokyklas paliks vis daugiau studentų, rankose laikančių technologinių mokslų diplomą. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitetas organizuoja taupiausio bendrabučio konkursą

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) galvoja apie ateitį ir kviečia bendrabučiuose gyvenančius universiteto studentus dalyvauti taupiausio bendrabučio konkurse. Tai naujas konkurso, vykstančio nuo 2013 metų, etapas. skaityti »

Paaiškėjo geriausiai informatiką išmanantys šalies moksleiviai

Paskutinę sausio dieną surengtas informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Jame paaiškėjo geriausieji ir gabiausieji informatikai. skaityti »