Italijos moksleiviai vietoj knygų pirks nešiojamuosius kompiuterius bei „iPad’us“

Publikuota: 2011 m. balandžio 4 d. pirmadienis

Mažiau nei po mėnesio Lombardijos moksleiviai galės išsinuomoti arba įsigyti internete įvairių mokymosi programų. Regiono Švietimo departamento vadovas Džiuzepė Kolozijo pasakojo, jog Lombardijos administracija palaimino el. mokymosi projektą „E.ducazione“.

Projekto tikslas – siekti, kad per trejus metus „e.ducazione“ resursais naudotųsi 100 tūkst. moksleivių. Tikimasi, jog vėliau portalas taps visų vietos mokyklų mokymosi baze. Jis suteiks galimybę moksleiviams naudotis nešiojamaisiais kompiuteriais, „iPad‘ais“, planšetiniais kompiuteriais bei skaitmeninėmis žodynų, atlasų ir tekstų rinkinių versijomis. Organizatoriai tikina, jog šių produktų kainos bus tikrai visiems prieinamos.

Bandomojoje portalo versijoje siūloma išsinuomoti kompiuterį už 10–20 eurų mėnesinį mokestį (priklausomai nuo kompiuterio rūšies), o už programinę įrangą (įskaitant žodynus bei atlasus) mokėti 5–10 eurų per mėnesį. Moksleivių tėvai pasirašys sutartis su organizacija ir apdraus nuomojamus ar įsigijamus produktus. Sutarčiai pasibaigus, tėvai galės patys nuspręsti, ar nori išsipirkti kompiuterį ar ir toliau jį nuomosis.

Švietimo departamentas kontroliuos kompanijų teikiamus elektroninius produktus, o mokyklos po truputį pereis prie kitokio švietimo modelio ir panaikins kompiuterių klases. Tai suteiks galimybę turėti laisvų patalpų bei resursų. Dž. Kolozijo teigimu, artimiausiomis dienomis bus tariamasi su tiekėjais bei kitais proceso dalyviais ir po mėnesio projektas „E.ducazione“ bus pradėtas vykdyti.

 

Šaltinis: euromag.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »