Įteikti diplomai pirmajai kūrybinių industrijų specialistų laidai

Publikuota: 2012 m. birželio 30 d. šeštadienis

Šią savaitę diplomus atsiėmė prieš ketverius metus Vilniaus Gedmino technikos universiteto (VGTU) pradėtos vykdyti kūrybinių industrijų studijų programos pirmieji absolventai. Per šiuos metus kūrybinių industrijų studijos sulaukė didelio stojančiųjų susidomėjimo ir kelerius metus iš eilės yra viena populiariausių studijų programų Lietuvoje.

Pirmiesiems 32 absolventams diplomus įteiks LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Vis dėlto kūrybininkai neapsiribos įprasta švente ir iškart po diplomų teikimų pristatys autorinių darbų parodą.

„Ši studijų programa VGTU buvo pradėta vykdyti prieš ketverius metus, kai buvo pastebėtas itin didelis poreikis specialistų, gebančių sujungti ir tikslingai panaudoti informacinių technologijų, vadybos, kultūros bei meno žinias. Kūrybinių industrijų programa buvo nuolat tobulinama reaguojant į darbo rinkos pokyčius bei studentų poreikius. Dabar, kai pasirodė pirmoji absolventų laida, galime tvirtai teigti, kad programa sėkminga, ką ir rodo puikus studentų įsidarbinamumo rodiklis“, – teigė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas

Šiemetiniai absolventai įrodė, kad kūrybinių industrijų studentai ir gebėjimai, kuriuos jie įgyja per ketverius studijų metus, yra ypač paklausūs darbo rinkoje. 93 % ketvirto kurso studentai jau yra įsidarbinę, o jų veiklos spektras ypač platus. Studentai dirba vadybos ir kultūros srityse – reklamos agentūrose, komunikacijos padaliniuose, dizaino studijose, kino teatruose bei patys susikuria darbo vietas įkurdami įmones ir teikdami paslaugas.

Šiais metais VGTU taip pat buvo atidarytas Kūrybinių industrijų fakultetas. Dabartiniai studentai ruošiami naujai įrengtose bei visiškai jų kūrybinei veiklai ir darbui su informacinėmis technologijomis pritaikytose fakulteto patalpose. Sprendimą atidaryti šį fakultetą lėmė noras daugiau dėmesio skirti kūrybinių industrijų programos įgyvendinimui ir tobulinimui bei siekis efektyviau panaudoti mokslinį kūrybinių industrijų potencialą.

2011–2012 mokslo metais pirmu pageidavimu kūrybinių industrijų studijų programą rinkosi 416 stojančiųjų, o iš viso savo pageidavimų sąraše kūrybines industrijas įrašė 1708 stojantieji. Iš jų 104 buvo priimti ir net 100 studijuoja valstybės finansuojamose vietose, į kurias patenka tik geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę moksleiviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »