Įteikti diplomai pirmajai kūrybinių industrijų specialistų laidai

Publikuota: 2012 m. birželio 30 d. šeštadienis

Šią savaitę diplomus atsiėmė prieš ketverius metus Vilniaus Gedmino technikos universiteto (VGTU) pradėtos vykdyti kūrybinių industrijų studijų programos pirmieji absolventai. Per šiuos metus kūrybinių industrijų studijos sulaukė didelio stojančiųjų susidomėjimo ir kelerius metus iš eilės yra viena populiariausių studijų programų Lietuvoje.

Pirmiesiems 32 absolventams diplomus įteiks LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Vis dėlto kūrybininkai neapsiribos įprasta švente ir iškart po diplomų teikimų pristatys autorinių darbų parodą.

„Ši studijų programa VGTU buvo pradėta vykdyti prieš ketverius metus, kai buvo pastebėtas itin didelis poreikis specialistų, gebančių sujungti ir tikslingai panaudoti informacinių technologijų, vadybos, kultūros bei meno žinias. Kūrybinių industrijų programa buvo nuolat tobulinama reaguojant į darbo rinkos pokyčius bei studentų poreikius. Dabar, kai pasirodė pirmoji absolventų laida, galime tvirtai teigti, kad programa sėkminga, ką ir rodo puikus studentų įsidarbinamumo rodiklis“, – teigė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas

Šiemetiniai absolventai įrodė, kad kūrybinių industrijų studentai ir gebėjimai, kuriuos jie įgyja per ketverius studijų metus, yra ypač paklausūs darbo rinkoje. 93 % ketvirto kurso studentai jau yra įsidarbinę, o jų veiklos spektras ypač platus. Studentai dirba vadybos ir kultūros srityse – reklamos agentūrose, komunikacijos padaliniuose, dizaino studijose, kino teatruose bei patys susikuria darbo vietas įkurdami įmones ir teikdami paslaugas.

Šiais metais VGTU taip pat buvo atidarytas Kūrybinių industrijų fakultetas. Dabartiniai studentai ruošiami naujai įrengtose bei visiškai jų kūrybinei veiklai ir darbui su informacinėmis technologijomis pritaikytose fakulteto patalpose. Sprendimą atidaryti šį fakultetą lėmė noras daugiau dėmesio skirti kūrybinių industrijų programos įgyvendinimui ir tobulinimui bei siekis efektyviau panaudoti mokslinį kūrybinių industrijų potencialą.

2011–2012 mokslo metais pirmu pageidavimu kūrybinių industrijų studijų programą rinkosi 416 stojančiųjų, o iš viso savo pageidavimų sąraše kūrybines industrijas įrašė 1708 stojantieji. Iš jų 104 buvo priimti ir net 100 studijuoja valstybės finansuojamose vietose, į kurias patenka tik geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę moksleiviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »