Įteikti diplomai pirmajai kūrybinių industrijų specialistų laidai

Publikuota: 2012 m. birželio 30 d. šeštadienis

Šią savaitę diplomus atsiėmė prieš ketverius metus Vilniaus Gedmino technikos universiteto (VGTU) pradėtos vykdyti kūrybinių industrijų studijų programos pirmieji absolventai. Per šiuos metus kūrybinių industrijų studijos sulaukė didelio stojančiųjų susidomėjimo ir kelerius metus iš eilės yra viena populiariausių studijų programų Lietuvoje.

Pirmiesiems 32 absolventams diplomus įteiks LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Vis dėlto kūrybininkai neapsiribos įprasta švente ir iškart po diplomų teikimų pristatys autorinių darbų parodą.

„Ši studijų programa VGTU buvo pradėta vykdyti prieš ketverius metus, kai buvo pastebėtas itin didelis poreikis specialistų, gebančių sujungti ir tikslingai panaudoti informacinių technologijų, vadybos, kultūros bei meno žinias. Kūrybinių industrijų programa buvo nuolat tobulinama reaguojant į darbo rinkos pokyčius bei studentų poreikius. Dabar, kai pasirodė pirmoji absolventų laida, galime tvirtai teigti, kad programa sėkminga, ką ir rodo puikus studentų įsidarbinamumo rodiklis“, – teigė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas

Šiemetiniai absolventai įrodė, kad kūrybinių industrijų studentai ir gebėjimai, kuriuos jie įgyja per ketverius studijų metus, yra ypač paklausūs darbo rinkoje. 93 % ketvirto kurso studentai jau yra įsidarbinę, o jų veiklos spektras ypač platus. Studentai dirba vadybos ir kultūros srityse – reklamos agentūrose, komunikacijos padaliniuose, dizaino studijose, kino teatruose bei patys susikuria darbo vietas įkurdami įmones ir teikdami paslaugas.

Šiais metais VGTU taip pat buvo atidarytas Kūrybinių industrijų fakultetas. Dabartiniai studentai ruošiami naujai įrengtose bei visiškai jų kūrybinei veiklai ir darbui su informacinėmis technologijomis pritaikytose fakulteto patalpose. Sprendimą atidaryti šį fakultetą lėmė noras daugiau dėmesio skirti kūrybinių industrijų programos įgyvendinimui ir tobulinimui bei siekis efektyviau panaudoti mokslinį kūrybinių industrijų potencialą.

2011–2012 mokslo metais pirmu pageidavimu kūrybinių industrijų studijų programą rinkosi 416 stojančiųjų, o iš viso savo pageidavimų sąraše kūrybines industrijas įrašė 1708 stojantieji. Iš jų 104 buvo priimti ir net 100 studijuoja valstybės finansuojamose vietose, į kurias patenka tik geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę moksleiviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »