Įteikti diplomai pirmajai kūrybinių industrijų specialistų laidai

Publikuota: 2012 m. birželio 30 d. šeštadienis

Šią savaitę diplomus atsiėmė prieš ketverius metus Vilniaus Gedmino technikos universiteto (VGTU) pradėtos vykdyti kūrybinių industrijų studijų programos pirmieji absolventai. Per šiuos metus kūrybinių industrijų studijos sulaukė didelio stojančiųjų susidomėjimo ir kelerius metus iš eilės yra viena populiariausių studijų programų Lietuvoje.

Pirmiesiems 32 absolventams diplomus įteiks LR Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Vis dėlto kūrybininkai neapsiribos įprasta švente ir iškart po diplomų teikimų pristatys autorinių darbų parodą.

„Ši studijų programa VGTU buvo pradėta vykdyti prieš ketverius metus, kai buvo pastebėtas itin didelis poreikis specialistų, gebančių sujungti ir tikslingai panaudoti informacinių technologijų, vadybos, kultūros bei meno žinias. Kūrybinių industrijų programa buvo nuolat tobulinama reaguojant į darbo rinkos pokyčius bei studentų poreikius. Dabar, kai pasirodė pirmoji absolventų laida, galime tvirtai teigti, kad programa sėkminga, ką ir rodo puikus studentų įsidarbinamumo rodiklis“, – teigė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas

Šiemetiniai absolventai įrodė, kad kūrybinių industrijų studentai ir gebėjimai, kuriuos jie įgyja per ketverius studijų metus, yra ypač paklausūs darbo rinkoje. 93 % ketvirto kurso studentai jau yra įsidarbinę, o jų veiklos spektras ypač platus. Studentai dirba vadybos ir kultūros srityse – reklamos agentūrose, komunikacijos padaliniuose, dizaino studijose, kino teatruose bei patys susikuria darbo vietas įkurdami įmones ir teikdami paslaugas.

Šiais metais VGTU taip pat buvo atidarytas Kūrybinių industrijų fakultetas. Dabartiniai studentai ruošiami naujai įrengtose bei visiškai jų kūrybinei veiklai ir darbui su informacinėmis technologijomis pritaikytose fakulteto patalpose. Sprendimą atidaryti šį fakultetą lėmė noras daugiau dėmesio skirti kūrybinių industrijų programos įgyvendinimui ir tobulinimui bei siekis efektyviau panaudoti mokslinį kūrybinių industrijų potencialą.

2011–2012 mokslo metais pirmu pageidavimu kūrybinių industrijų studijų programą rinkosi 416 stojančiųjų, o iš viso savo pageidavimų sąraše kūrybines industrijas įrašė 1708 stojantieji. Iš jų 104 buvo priimti ir net 100 studijuoja valstybės finansuojamose vietose, į kurias patenka tik geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę moksleiviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »