Įvyko devintasis informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“

Publikuota: 2012 m. gruodžio 7 d. penktadienis

Šiemet Vilniaus universiteto profesorės Valentinos Dagienės inicijuotame informatikos ir informacinių technologijų konkurse „Bebras“ jėgas išbandė 24 390 šalies mokinių. Po konkurso keturi šimtai geriausių mokinių, mokytojų ir tėvelių rinkosi į jau tradicine tapusią „Bebro“ šventę LR Seime.

Šventės dalyvius sveikino LR Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, apdovanojimus teikė Seimo kancleris Jonas Milerius, Vilniaus universiteto prof. Valentina Dagienė, Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Marytė Skakauskienė, VU Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Būtėnas, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša.

Renginyje dalyvavę mokiniai ir mokytojai galėjo pasirinkti iš daugybės knygų, kurias pateikė TEV ir „Šviesos“ leidyklos, dalyvauti rėmėjų prizų loterijoje. Aktyviausius mokytojus Informacinių technologijų institutas apdovanojo Europos kompiuterinio raštingumo programos ECDL knygomis.

Šventės dalyviams surengta įvairiausių su informatika susijusių užsiėmimų: robotų konstravimas, pasirodymas ir varžybos, mokymas naudotis namų multimedija, planšetiniais kompiuteriais „iPad“, pridėtinės realybės vaizdavimas, komandiniai žaidimai, uždavinių, galvosūkių sprendimas ir kita.

Šiais mokslo metais „Bebro“ konkursas vyko daugiau kaip 20 šalių: Austrijoje, Estijoje, Čekijoje, Italijoje, Japonijoje, Kanadoje, Kipre, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Taivane, Ukrainoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir kitur (dar ne visos šalys atsiuntė duomenis).

Kiekviena šalis „Bebro“ varžybas vykdo atskirai, nacionaliniu lygmeniu, tačiau naudojasi bendrai sukurtais uždaviniais. Kadangi informatika pasaulyje suprantama gana įvairiai ir nemokoma bendrojo ugdymo mokyklose, uždavinių sukuriama gana daug, sudaromas tarptautinis rinkinys, iš kurio šalys pasirenka pagal savo situaciją ir kultūrinę terpę. Dalis uždavinių bendru sutarimu yra privalomi visoms šias varžybas organizuojančioms šalims.

Konkurso dalyviai varžosi keturiose amžiaus grupėse: penktų–šeštų, septintų–aštuntų, devintų–dešimtų, vienuoliktų–dvyliktų klasių. Lietuvoje ir Slovakijoje šiemet buvo ir pradinukų grupė.

Informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“ įsteigtas siekiant sudominti mokinius fiziniais mokslais, atkreipti dėmesį į informatiką kaip į įdomų, visavertį, patrauklų mokslą. „Bebro“ varžybos pirmą kartą surengtos 2004 m. Vilnius universiteto profesorės Valentinos Dagienės iniciatyva. Tuomet jos vyko Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seime bus apdovanoti nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ nugalėtojai

Lapkričio 26 d. Seimo III rūmų Konferencijų salėje rengiama nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ geriausiųjų dalyvių šventė. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pedagogai aptars priemones, padedančias tobulinti ugdymą

Spalio 9 d. vykusioje konferencijoje „Matomas mokymasis“ švietimo darbuotojai, edukologai, pedagogai aptarė, kaip mokykloms sekasi naudotis nauja mokyklų veiklos įsivertinimui ir tobulinimui skirta internetine sistema „IQES online Lietuva“. skaityti »

VGTU studentų darbai vėl gaivina Vilniaus parkus ir skverus

Mažiau lankomiems Vilniaus parkams galima įkvėpti gyvybės, kad pėstieji sustotų net ir tose erdvėse, kurias dažnai praeina skubėdami. skaityti »

Dainius Pavalkis: kad būtų matomos mokslo pasaulyje, trys Baltijos šalys turi veikti kartu

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis vizito Kioto mieste metu susitikęs su Japonijos mokslo ir technologijų agentūros prezidentu aptarė Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo mokslo srityje klausimus. skaityti »

LEU bendradarbiaus su Lietuvos švietimo istorijos muziejumi

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Lietuvos švietimo istorijos muziejus pradeda tarpusavio bendradarbiavimą švietimo, kultūros ir socialinės partnerystės srityse. skaityti »

Urbanistinės analizės mokslo laboratorijos dešimtmečio darbai – parodoje

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Urbanistinės analizės mokslo laboratorija šiemet švenčia veiklos dešimtmetį. skaityti »

Ūkio ministerija už verslo idėjas ir ekonomines įžvalgas magistrams įteiks apdovanojimus

Atrinkti Ūkio ministerijos skelbto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų konkurso laimėtojai, kurių mokslinių darbų temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. skaityti »

VGTU mokslininkai: miestų ateitis – energiją pasigaminantys namai

Šiuo metu Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai kuria ir išbando bendrai pastate veikiančių, energiją naudojančių sistemų efektyvumo vertinimo modelius. skaityti »

Prezidentė įteiks Meilės Lukšienės premiją ir pasveikins šalies mokytojus

Tarptautinės mokytojų dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, spalio 6 d., 11.00 val. įteiks Meilės Lukšienės premiją ir pasveikins šalies mokytojus. skaityti »

VGTU mokslininkai dalyvavo „Tyrėjų naktyje“

Praėjusį penktadienį Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) atvėrė savo laboratorijų duris ir pakvietė visus, besidominčius mokslu, nors trumpam įsijausti į tyrėjo ar kūrėjo vaidmenį. skaityti »

Sukurta medžiaga, kurios šaukštas sutraukia visą deguonį iš kambario

Danijos pietų universiteto mokslininkai sintezavo kristalines medžiagas, pasižyminčias itin efektyviu gebėjimu surišti oro deguonį didelėmis koncentracijomis. skaityti »