Įvyko devintasis informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“

Publikuota: 2012 m. gruodžio 7 d. penktadienis

Šiemet Vilniaus universiteto profesorės Valentinos Dagienės inicijuotame informatikos ir informacinių technologijų konkurse „Bebras“ jėgas išbandė 24 390 šalies mokinių. Po konkurso keturi šimtai geriausių mokinių, mokytojų ir tėvelių rinkosi į jau tradicine tapusią „Bebro“ šventę LR Seime.

Šventės dalyvius sveikino LR Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, apdovanojimus teikė Seimo kancleris Jonas Milerius, Vilniaus universiteto prof. Valentina Dagienė, Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Marytė Skakauskienė, VU Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Būtėnas, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša.

Renginyje dalyvavę mokiniai ir mokytojai galėjo pasirinkti iš daugybės knygų, kurias pateikė TEV ir „Šviesos“ leidyklos, dalyvauti rėmėjų prizų loterijoje. Aktyviausius mokytojus Informacinių technologijų institutas apdovanojo Europos kompiuterinio raštingumo programos ECDL knygomis.

Šventės dalyviams surengta įvairiausių su informatika susijusių užsiėmimų: robotų konstravimas, pasirodymas ir varžybos, mokymas naudotis namų multimedija, planšetiniais kompiuteriais „iPad“, pridėtinės realybės vaizdavimas, komandiniai žaidimai, uždavinių, galvosūkių sprendimas ir kita.

Šiais mokslo metais „Bebro“ konkursas vyko daugiau kaip 20 šalių: Austrijoje, Estijoje, Čekijoje, Italijoje, Japonijoje, Kanadoje, Kipre, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Taivane, Ukrainoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir kitur (dar ne visos šalys atsiuntė duomenis).

Kiekviena šalis „Bebro“ varžybas vykdo atskirai, nacionaliniu lygmeniu, tačiau naudojasi bendrai sukurtais uždaviniais. Kadangi informatika pasaulyje suprantama gana įvairiai ir nemokoma bendrojo ugdymo mokyklose, uždavinių sukuriama gana daug, sudaromas tarptautinis rinkinys, iš kurio šalys pasirenka pagal savo situaciją ir kultūrinę terpę. Dalis uždavinių bendru sutarimu yra privalomi visoms šias varžybas organizuojančioms šalims.

Konkurso dalyviai varžosi keturiose amžiaus grupėse: penktų–šeštų, septintų–aštuntų, devintų–dešimtų, vienuoliktų–dvyliktų klasių. Lietuvoje ir Slovakijoje šiemet buvo ir pradinukų grupė.

Informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“ įsteigtas siekiant sudominti mokinius fiziniais mokslais, atkreipti dėmesį į informatiką kaip į įdomų, visavertį, patrauklų mokslą. „Bebro“ varžybos pirmą kartą surengtos 2004 m. Vilnius universiteto profesorės Valentinos Dagienės iniciatyva. Tuomet jos vyko Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seime bus apdovanoti nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ nugalėtojai

Lapkričio 26 d. Seimo III rūmų Konferencijų salėje rengiama nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ geriausiųjų dalyvių šventė. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. skaityti »

Jaunieji mokslininkai pristatys žarnyno bakterijų programavimo metodą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda kuria metodą žarnyno bakterijų programavimui, kuris palengvins įgimta liga sergančių vaikų gydymą. skaityti »

Pasirinkusiesiems tikslinį studijų finansavimą: nemokamos studijos ir garantuota darbo vieta

Į tikslines studijų vietas įstoję studentai galės atsikvėpti lengviau. Mat tokį studijų finansavimą gavusiems jau nuo rugsėjo bus suteikta ne tik galimybė studijuoti paklausiausias specialybes Lietuvoje, bet ir iš karto po studijų lauks garantuota darbo vieta. skaityti »

Šiemet – didesnė parama mokinio reikmenims

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams. skaityti »

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

„Webometrics“ lyderiai – VU ir VGTU

Paskelbti naujausi pasaulio aukštųjų mokyklų reitingai „Webometrics“ parodė, jog jau kelintus metus iš eilės pirmąsias dvi lyderių pozicijas užima tie patys universitetai. skaityti »

Lietuvių kuriama technologija padės mažinti Parkinsono ligos simptomus

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi įmonė „Fidens“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais kuria rankų drebėjimą mažinantį aparatą sergantiems Parkinsono liga. skaityti »

DNR revoliucija mokslininkams atveria naujas galimybes apsaugoti žmoniją

Nauja revoliucinė CRISPR technologija suteikia neregėtą galią valdyti gamtą. Pirmąsyk istorijoje mokslininkai geba greitai ir tiksliai pakeisti, pašalinti arba pertvarkyti beveik visų gyvų organizmų, įskaitant mus, žmones, DNR. skaityti »

Interviu su MRU rektoriumi doc. dr. A. Monkevičiumi apie stojimo į MRU rezultatus

Paskelbti pirmieji šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Apie situaciją mūsų universitete kalbamės su rektoriumi doc. dr. Algirdu Monkevičiumi. skaityti »