Įvyko devintasis informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“

Publikuota: 2012 m. gruodžio 7 d. penktadienis

Šiemet Vilniaus universiteto profesorės Valentinos Dagienės inicijuotame informatikos ir informacinių technologijų konkurse „Bebras“ jėgas išbandė 24 390 šalies mokinių. Po konkurso keturi šimtai geriausių mokinių, mokytojų ir tėvelių rinkosi į jau tradicine tapusią „Bebro“ šventę LR Seime.

Šventės dalyvius sveikino LR Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, apdovanojimus teikė Seimo kancleris Jonas Milerius, Vilniaus universiteto prof. Valentina Dagienė, Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Marytė Skakauskienė, VU Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Būtėnas, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša.

Renginyje dalyvavę mokiniai ir mokytojai galėjo pasirinkti iš daugybės knygų, kurias pateikė TEV ir „Šviesos“ leidyklos, dalyvauti rėmėjų prizų loterijoje. Aktyviausius mokytojus Informacinių technologijų institutas apdovanojo Europos kompiuterinio raštingumo programos ECDL knygomis.

Šventės dalyviams surengta įvairiausių su informatika susijusių užsiėmimų: robotų konstravimas, pasirodymas ir varžybos, mokymas naudotis namų multimedija, planšetiniais kompiuteriais „iPad“, pridėtinės realybės vaizdavimas, komandiniai žaidimai, uždavinių, galvosūkių sprendimas ir kita.

Šiais mokslo metais „Bebro“ konkursas vyko daugiau kaip 20 šalių: Austrijoje, Estijoje, Čekijoje, Italijoje, Japonijoje, Kanadoje, Kipre, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Taivane, Ukrainoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir kitur (dar ne visos šalys atsiuntė duomenis).

Kiekviena šalis „Bebro“ varžybas vykdo atskirai, nacionaliniu lygmeniu, tačiau naudojasi bendrai sukurtais uždaviniais. Kadangi informatika pasaulyje suprantama gana įvairiai ir nemokoma bendrojo ugdymo mokyklose, uždavinių sukuriama gana daug, sudaromas tarptautinis rinkinys, iš kurio šalys pasirenka pagal savo situaciją ir kultūrinę terpę. Dalis uždavinių bendru sutarimu yra privalomi visoms šias varžybas organizuojančioms šalims.

Konkurso dalyviai varžosi keturiose amžiaus grupėse: penktų–šeštų, septintų–aštuntų, devintų–dešimtų, vienuoliktų–dvyliktų klasių. Lietuvoje ir Slovakijoje šiemet buvo ir pradinukų grupė.

Informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“ įsteigtas siekiant sudominti mokinius fiziniais mokslais, atkreipti dėmesį į informatiką kaip į įdomų, visavertį, patrauklų mokslą. „Bebro“ varžybos pirmą kartą surengtos 2004 m. Vilnius universiteto profesorės Valentinos Dagienės iniciatyva. Tuomet jos vyko Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seime bus apdovanoti nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ nugalėtojai

Lapkričio 26 d. Seimo III rūmų Konferencijų salėje rengiama nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ geriausiųjų dalyvių šventė. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Konkurencijos taryba leido KTU įsigyti 79 proc. ISM akcijų

Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba kovo 15 d. priėmė nutarimą, kuriuo leido Kauno technologijos universitetui (KTU) įsigyti kontrolinį ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) akcijų paketą. skaityti »

Moksleiviai kviečiami išbandyti jėgas nacionaliniame teisinių žinių konkurse

Pradedama teisinio švietimo iniciatyva – pirmoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą. skaityti »

LEU GMTF vyks 54-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada

Kovo 17 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete (GMTF) vyks 54-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada. skaityti »

Prezidentė atidarys CERN parodą ir du mokslo centrus

Dalia Grybauskaitė antradienį, kovo 15 d., 11 val. kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria atidarys du pažangiausius Baltijos jūros regione mokslinių tyrimų centrus ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN parodą. skaityti »

Kviečiama teikti idėjas ir siūlymus dėl Europos Inovacijų Tarybos kūrimo

Europos Komisija inicijuoja Europos Inovacijų Tarybos steigimą ir kviečia visus suinteresuotus asmenis iki balandžio 29 dienos teikti idėjas dėl šios Tarybos veiklos gairių. skaityti »

Įteiktos Lietuvos mokslo premijos

„Mūsų valstybės pažangos pagrindiniai varikliai yra mokslas, inovacijos bei kūrybingi ir išsilavinę žmonės. Tačiau svarbu ne tik siekti kuo aukštesnės mokslinių tyrimų rezultatų kokybės, bet kartu orientuotis į rezultatų perdavimą viešam ir privačiam sektoriams, siekti šių rezultatų komercinės ir socialinės-ekonominės naudos“, – pažymėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, pasveikinusi Lietuvos mokslo premijų laureatus. skaityti »

LEU veiklą pradeda Ikiuniversitetinio ugdymo centras

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) veiklą pradėjo Ikiuniversitetinio ugdymo centras (IUC). skaityti »

LMT patvirtino atvirosios prieigos prie mokslo publikacijų ir duomenų gaires

Lietuvos mokslo taryba (LMT) patvirtino atvirosios prieigos prie mokslo publikacijų ir duomenų gaires. Jos taikomos LMT finansuojamų mokslinių tyrimų ir sklaidos projektų mokslo publikacijoms ir projektų įgyvendinimo metu gautiems duomenims. skaityti »

LEU viešės garsus Vokietijos komiksų autorius Markusas Witzelis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) kovo 4–5 d. viešės garsus Vokietijos komiksų autorius Markusas Witzelis, dar žinomas Mawilio pseudonimu. skaityti »

SEB bankas kviečia jaunimą į diskusijas apie finansus

Tradiciškai dalyvaudamas Vaikų finansinio švietimo savaitės ir Europos pinigų savaitės renginiuose, SEB bankas kviečia vyresniųjų klasių moksleivius į interaktyvias diskusijas „Rytojus atėjo vakar“. skaityti »