Įvyko devintasis informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“

Publikuota: 2012 m. gruodžio 7 d. penktadienis

Šiemet Vilniaus universiteto profesorės Valentinos Dagienės inicijuotame informatikos ir informacinių technologijų konkurse „Bebras“ jėgas išbandė 24 390 šalies mokinių. Po konkurso keturi šimtai geriausių mokinių, mokytojų ir tėvelių rinkosi į jau tradicine tapusią „Bebro“ šventę LR Seime.

Šventės dalyvius sveikino LR Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, apdovanojimus teikė Seimo kancleris Jonas Milerius, Vilniaus universiteto prof. Valentina Dagienė, Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Marytė Skakauskienė, VU Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Būtėnas, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša.

Renginyje dalyvavę mokiniai ir mokytojai galėjo pasirinkti iš daugybės knygų, kurias pateikė TEV ir „Šviesos“ leidyklos, dalyvauti rėmėjų prizų loterijoje. Aktyviausius mokytojus Informacinių technologijų institutas apdovanojo Europos kompiuterinio raštingumo programos ECDL knygomis.

Šventės dalyviams surengta įvairiausių su informatika susijusių užsiėmimų: robotų konstravimas, pasirodymas ir varžybos, mokymas naudotis namų multimedija, planšetiniais kompiuteriais „iPad“, pridėtinės realybės vaizdavimas, komandiniai žaidimai, uždavinių, galvosūkių sprendimas ir kita.

Šiais mokslo metais „Bebro“ konkursas vyko daugiau kaip 20 šalių: Austrijoje, Estijoje, Čekijoje, Italijoje, Japonijoje, Kanadoje, Kipre, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Taivane, Ukrainoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir kitur (dar ne visos šalys atsiuntė duomenis).

Kiekviena šalis „Bebro“ varžybas vykdo atskirai, nacionaliniu lygmeniu, tačiau naudojasi bendrai sukurtais uždaviniais. Kadangi informatika pasaulyje suprantama gana įvairiai ir nemokoma bendrojo ugdymo mokyklose, uždavinių sukuriama gana daug, sudaromas tarptautinis rinkinys, iš kurio šalys pasirenka pagal savo situaciją ir kultūrinę terpę. Dalis uždavinių bendru sutarimu yra privalomi visoms šias varžybas organizuojančioms šalims.

Konkurso dalyviai varžosi keturiose amžiaus grupėse: penktų–šeštų, septintų–aštuntų, devintų–dešimtų, vienuoliktų–dvyliktų klasių. Lietuvoje ir Slovakijoje šiemet buvo ir pradinukų grupė.

Informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“ įsteigtas siekiant sudominti mokinius fiziniais mokslais, atkreipti dėmesį į informatiką kaip į įdomų, visavertį, patrauklų mokslą. „Bebro“ varžybos pirmą kartą surengtos 2004 m. Vilnius universiteto profesorės Valentinos Dagienės iniciatyva. Tuomet jos vyko Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seime bus apdovanoti nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ nugalėtojai

Lapkričio 26 d. Seimo III rūmų Konferencijų salėje rengiama nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ geriausiųjų dalyvių šventė. skaityti »

Populiariausi straipsniai

LEU rektorius susitiko su universiteto studentais iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis susitiko su studentais iš Kinijos, kurie studijuoja mūsų universitete. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. skaityti »

KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą skaityti »

Magnetinės deimanto savybės – naujas Lietuvos mokslininkų tyrimų objektas

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje. skaityti »

MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

Į aukštąsias mokyklas stojantiesiems asmenims reikės išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3709(2), kuriomis nutarta nustatyti, kad asmenims, nepretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, būtų keliamas reikalavimas turėti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir būti išlaikiusiems bent vieną valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – precedento neturintis finansavimas

Per 900 Lietuvos tyrėjų įvykdė 106 mokslinių tyrimų projektus už 32 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos bei tikisi gauti tris kartus didesnę sumą – apie 95 mln. eurų, kurie numatyti moksliniams tyrimams finansuoti 2014–2020 metais. skaityti »

Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. skaityti »

Naujas SMK projektas padės Afrikos jaunimui pasirinkti karjeros kelią

Europos Komisija patvirtino naują Socialinių mokslų kolegijos (SMK) projektą, kuriuo numatoma kurti Karjeros centrus Kenijoje, Ugandoje ir Ganoje. skaityti »