Įvyko devintasis informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“

Publikuota: 2012 m. gruodžio 7 d. penktadienis

Šiemet Vilniaus universiteto profesorės Valentinos Dagienės inicijuotame informatikos ir informacinių technologijų konkurse „Bebras“ jėgas išbandė 24 390 šalies mokinių. Po konkurso keturi šimtai geriausių mokinių, mokytojų ir tėvelių rinkosi į jau tradicine tapusią „Bebro“ šventę LR Seime.

Šventės dalyvius sveikino LR Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, apdovanojimus teikė Seimo kancleris Jonas Milerius, Vilniaus universiteto prof. Valentina Dagienė, Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Marytė Skakauskienė, VU Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Būtėnas, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša.

Renginyje dalyvavę mokiniai ir mokytojai galėjo pasirinkti iš daugybės knygų, kurias pateikė TEV ir „Šviesos“ leidyklos, dalyvauti rėmėjų prizų loterijoje. Aktyviausius mokytojus Informacinių technologijų institutas apdovanojo Europos kompiuterinio raštingumo programos ECDL knygomis.

Šventės dalyviams surengta įvairiausių su informatika susijusių užsiėmimų: robotų konstravimas, pasirodymas ir varžybos, mokymas naudotis namų multimedija, planšetiniais kompiuteriais „iPad“, pridėtinės realybės vaizdavimas, komandiniai žaidimai, uždavinių, galvosūkių sprendimas ir kita.

Šiais mokslo metais „Bebro“ konkursas vyko daugiau kaip 20 šalių: Austrijoje, Estijoje, Čekijoje, Italijoje, Japonijoje, Kanadoje, Kipre, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Taivane, Ukrainoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir kitur (dar ne visos šalys atsiuntė duomenis).

Kiekviena šalis „Bebro“ varžybas vykdo atskirai, nacionaliniu lygmeniu, tačiau naudojasi bendrai sukurtais uždaviniais. Kadangi informatika pasaulyje suprantama gana įvairiai ir nemokoma bendrojo ugdymo mokyklose, uždavinių sukuriama gana daug, sudaromas tarptautinis rinkinys, iš kurio šalys pasirenka pagal savo situaciją ir kultūrinę terpę. Dalis uždavinių bendru sutarimu yra privalomi visoms šias varžybas organizuojančioms šalims.

Konkurso dalyviai varžosi keturiose amžiaus grupėse: penktų–šeštų, septintų–aštuntų, devintų–dešimtų, vienuoliktų–dvyliktų klasių. Lietuvoje ir Slovakijoje šiemet buvo ir pradinukų grupė.

Informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“ įsteigtas siekiant sudominti mokinius fiziniais mokslais, atkreipti dėmesį į informatiką kaip į įdomų, visavertį, patrauklų mokslą. „Bebro“ varžybos pirmą kartą surengtos 2004 m. Vilnius universiteto profesorės Valentinos Dagienės iniciatyva. Tuomet jos vyko Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seime bus apdovanoti nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ nugalėtojai

Lapkričio 26 d. Seimo III rūmų Konferencijų salėje rengiama nacionalinio informatikos ir informacinių technologijų konkurso „Bebras“ geriausiųjų dalyvių šventė. skaityti »

Populiariausi straipsniai

KTU „EDU Lab“ – dėstytojų eksperimentams skirta erdvė

„Laboratorija – tai nebūtinai tik mėgintuvėlių ir mokslinės įrangos „prikimšta“ patalpa. Visų pirma, tai vieta, kurioje laukiamos naujos idėjos, atliekami įvairūs tyrimai, bandymai. skaityti »

Jaunieji lietuvių dizaineriai ir iliustratoriai prisistatys Londono dizaino festivalyje

Š. m. rugsėjo 24–27 dienomis trys konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2015“ laureatės ir trys jaunosios kartos iliustratoriai bei grafiniai dizaineriai prisistatys Londono dizaino festivalyje. skaityti »

Nuo pirmos klasės – interaktyvios ir žaismingos pamokos

Naujais mokslo metais dar viena Lietuvos mokykla savo mokiniams ir mokytojams atvėrė „Aktyvios klasės“ duris. skaityti »

Veiklą pradedančiam Lietuvos banko ir Vilniaus universiteto Tyrimų centrui keliami ambicingi tikslai

Lietuvos banko ir Vilniaus universiteto įkurtas Tyrimų centras suformavo perspektyvių talentingų mokslininkų komandą ir pradeda aktyvią veiklą. skaityti »

Neformaliojo švietimo krepšeliu reikia pasinaudoti iki spalio 1 dienos

Tėveliai, norintys pasinaudoti valstybės skiriamu finansavimu neformaliajam vaikų švietimui, turėtų suskubti. Paslaugų sutartis su neformaliojo vaikų švietimo teikėjais – organizacijomis ar laisvaisiais mokytojais – būtina sudaryti iki 2015 m. spalio 1 dienos. skaityti »

Vilniaus universitetas atvirų durų dieną pasiūlys platų veiklų spektrą

Rugsėjo 18 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) organizuojama atvirų durų diena. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė su LVK nariais aptarė švietimo problemas

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) išplėstiniame prezidiumo posėdyje. skaityti »

Geriausių pasaulio universitetų sąraše Vilniaus universitetas priartėjo prie 500-uko

Pasauliniame universitetų reitinge „QS World University Rankings“ Vilniaus universitetui skirta rekordiškai aukšta vieta: tarp 501–550 pozicijų. Pernai šiame reitinge Vilniaus universitetas buvo tarp 551–600 geriausių pasaulio universitetų. skaityti »

Mokytis lietuvių kalbos studentė atvyko iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) jau dešimtą vasarą susirenka žmonių iš įvairių šalių, norinčių išmokti lietuvių kalbą ir pažinti Lietuvos kultūrą. Šiemet čia atvyko 62 studentai iš 15 valstybių. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kandidatūras Meilės Lukšienės premijai gauti

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad iki rugsėjo 21 d pratęsiamas terminas teikti kandidatūras Meilės Lukšienės premijai gauti. skaityti »