JAV pristatomas Lietuvos atviros prieigos tyrimų centrų tinklas „Open R&D Lithuania“

Publikuota: 2015 m. spalio 12 d. pirmadienis

Spalio 12–16 d. švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė su Lietuvos mokslo ir verslo misija lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Bostone ir Čikagoje mūsų šalies delegacija pristatys Lietuvoje veikiantį atviros prieigos tyrimų centrų tinklą „Open R&D Lithuania“.

Kaip pabrėžia viceministrė S. Kauzonienė, Lietuvoje veikiantis atviros prieigos tyrimų centrų tinklas atveria geriausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų galimybes Baltijos šalyse. Čia sukurta mokslo ir verslo bendradarbiavimo ekosistema gali pasiūlyti unikalių idėjų bendriems inovatyviams Lietuvos mokslo ir JAV verslo projektams.

Kelionės metu Bostone ir Čikagoje vyksiančiose apskrito stalo diskusijose „Lietuvos atviros prieigos tyrimų centrai: mūsų kompetencijos – jūsų verslui“ JAV partneriams bus pasiūlyta bendradarbiauti naudojantis mūsų šalyje veikiančių atviros prieigos tyrimų centrų teikiamomis galimybėmis kurti inovacijas.

Spalio 12–14 d. Lietuvos mokslo ir verslo atstovų delegacija Bostone lankysis viename geriausių pasaulio universitetų – Masačusetso technologijos institute (MIT), kur susipažins su MIT laboratorijomis ir vykdomomis inovacijų programomis.

Spalio 15 d. Čikagoje Lietuvos delegacija viešės Ilinojaus technologijos institute. Su jo vadovais bus aptariamos jų pasiūlytos iniciatyvos organizuoti pristatymus ir stažuotes Lietuvos startuoliams, taip pat bendro dalyvavimo ES mokslo ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ galimybės.

Vizito metu delegacija domėsis Bostone ir Čikagoje veikiančiais mokslo muziejais.

Lietuvos delegaciją sudaro Švietimo ir mokslo ministerijos, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetų, taip pat aukštųjų technologijų verslo atstovai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »