JAV pristatomas Lietuvos atviros prieigos tyrimų centrų tinklas „Open R&D Lithuania“

Publikuota: 2015 m. spalio 12 d. pirmadienis

Spalio 12–16 d. švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė su Lietuvos mokslo ir verslo misija lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Bostone ir Čikagoje mūsų šalies delegacija pristatys Lietuvoje veikiantį atviros prieigos tyrimų centrų tinklą „Open R&D Lithuania“.

Kaip pabrėžia viceministrė S. Kauzonienė, Lietuvoje veikiantis atviros prieigos tyrimų centrų tinklas atveria geriausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų galimybes Baltijos šalyse. Čia sukurta mokslo ir verslo bendradarbiavimo ekosistema gali pasiūlyti unikalių idėjų bendriems inovatyviams Lietuvos mokslo ir JAV verslo projektams.

Kelionės metu Bostone ir Čikagoje vyksiančiose apskrito stalo diskusijose „Lietuvos atviros prieigos tyrimų centrai: mūsų kompetencijos – jūsų verslui“ JAV partneriams bus pasiūlyta bendradarbiauti naudojantis mūsų šalyje veikiančių atviros prieigos tyrimų centrų teikiamomis galimybėmis kurti inovacijas.

Spalio 12–14 d. Lietuvos mokslo ir verslo atstovų delegacija Bostone lankysis viename geriausių pasaulio universitetų – Masačusetso technologijos institute (MIT), kur susipažins su MIT laboratorijomis ir vykdomomis inovacijų programomis.

Spalio 15 d. Čikagoje Lietuvos delegacija viešės Ilinojaus technologijos institute. Su jo vadovais bus aptariamos jų pasiūlytos iniciatyvos organizuoti pristatymus ir stažuotes Lietuvos startuoliams, taip pat bendro dalyvavimo ES mokslo ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ galimybės.

Vizito metu delegacija domėsis Bostone ir Čikagoje veikiančiais mokslo muziejais.

Lietuvos delegaciją sudaro Švietimo ir mokslo ministerijos, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetų, taip pat aukštųjų technologijų verslo atstovai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »