JAV pristatomas Lietuvos atviros prieigos tyrimų centrų tinklas „Open R&D Lithuania“

Publikuota: 2015 m. spalio 12 d. pirmadienis

Spalio 12–16 d. švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė su Lietuvos mokslo ir verslo misija lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Bostone ir Čikagoje mūsų šalies delegacija pristatys Lietuvoje veikiantį atviros prieigos tyrimų centrų tinklą „Open R&D Lithuania“.

Kaip pabrėžia viceministrė S. Kauzonienė, Lietuvoje veikiantis atviros prieigos tyrimų centrų tinklas atveria geriausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų galimybes Baltijos šalyse. Čia sukurta mokslo ir verslo bendradarbiavimo ekosistema gali pasiūlyti unikalių idėjų bendriems inovatyviams Lietuvos mokslo ir JAV verslo projektams.

Kelionės metu Bostone ir Čikagoje vyksiančiose apskrito stalo diskusijose „Lietuvos atviros prieigos tyrimų centrai: mūsų kompetencijos – jūsų verslui“ JAV partneriams bus pasiūlyta bendradarbiauti naudojantis mūsų šalyje veikiančių atviros prieigos tyrimų centrų teikiamomis galimybėmis kurti inovacijas.

Spalio 12–14 d. Lietuvos mokslo ir verslo atstovų delegacija Bostone lankysis viename geriausių pasaulio universitetų – Masačusetso technologijos institute (MIT), kur susipažins su MIT laboratorijomis ir vykdomomis inovacijų programomis.

Spalio 15 d. Čikagoje Lietuvos delegacija viešės Ilinojaus technologijos institute. Su jo vadovais bus aptariamos jų pasiūlytos iniciatyvos organizuoti pristatymus ir stažuotes Lietuvos startuoliams, taip pat bendro dalyvavimo ES mokslo ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ galimybės.

Vizito metu delegacija domėsis Bostone ir Čikagoje veikiančiais mokslo muziejais.

Lietuvos delegaciją sudaro Švietimo ir mokslo ministerijos, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetų, taip pat aukštųjų technologijų verslo atstovai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »