JGMC nenusileidžia analogiškiems mokslo centrams Vakaruose

Publikuota: 2016 m. vasario 26 d. penktadienis

Kovo 15 d. oficialiai atsidarysiančiame Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) studentai jau pradėjo pavasario semestrą. Šiuo metu čia intensyviai kuriasi mokslininkai iš VU Biochemijos, Biotechnologijos institutų ir Gamtos mokslų fakulteto (GMF).

„Vilniaus universitetas dar niekada neturėjo tokio lygio šiuolaikinių moderniųjų biomokslų centro, kuris po vienu stogu sutelktų vienus geriausių šalies biotechnologijų ir biomedicinos mokslininkų, doktorantus, gyvybės mokslų studijų programų studentus“, – sako GMF profesorė Edita Sužiedėlienė. Anot jos, savo infrastruktūra ir moksline įranga centras nenusileidžia analogiškiems centrams Vakarų šalyse. JGMC bus plėtojami tyrimai biotechnologijų, molekulinės diagnostikos, genomikos, proteomikos, bioinformatikos, neuromoklsų bei kitose srityse. Profesorė tikisi, kad naujasis centras suburs jame dirbančius mokslininkus bendriems projektams, paskatins tarptautinius mokslininkų mainus ir bendradarbiavimą, taps tarptautinių mokslinių renginių traukos vieta. Čia jau vyko tarptautinė jaunųjų gyvybės mokslų tyrėjų konferencija „Vita Scientia“, o vasario pabaigoje – kovo pradžioje vyks tarptautinė studentų konferencija „The COINS 2016“.

„Vietą čia ras visi, tiriantys gyvybės paslaptis – nuo molekulių iki senovinių gyvūnų iškasenų. Tikimės savo vietą rasti ir mes, ir mūsų tyrimo objektas – ląstelė. Naujos, švarios ir tikslingai suprojektuotos laboratorijos leis geriau organizuoti sterilų darbą – kaip tik tokių sąlygų reikia vykdant eksperimentus su ląstelėmis. Gražios patalpos skirtos ir mūsų pagalbininkams – bandomiesiems gyvūnams“, – geresnėmis darbo sąlygomis džiaugiasi Biochemijos instituto mokslininkė dr. Virginija Bukelskienė. To paties instituto profesorė Rūta Navakauskienė mano, kad modernios, šiuolaikiniams moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai pritaikytos patalpos, atnaujinta mokslinė įranga ir galimybė dirbti su kolegomis iš gretutinių mokslo krypčių neabejotinai turės teigiamą įtaką mokslinio darbo kokybei.

Biochemijos instituto Ląstelės molekulinės biologijos skyrius jau ne vieną dešimtmetį tiria vėžio molekulinius mechanizmus, ieško naujų galimybių vėžio terapijoje. Savo veiklą JGMC šio instituto mokslininkai pradės tęsdami jau vykdomus mokslinius projektus. Vienas jų – nacionalinės mokslo programos „Sveikas senėjimas“ projektas, skirtas hematologinės sistemos senėjimo problemų tyrimams.

Biotechnologijos institute dirbantis dr. Giedrius Sasnauskas prisipažįsta sunkiai galintis patikėti, kad pagaliau pastatytas naujasis JGMC pastatas. Jaunasis mokslininkas sako, kad dabar laukia visiems naujakuriams būdingi džiaugsmai ir rūpesčiai: „Džiaugsmai – naujos, patogios pačių planuotos patalpos, prie kurių, kaip ir prie bet kokio gero, greitai priprasime. Rūpesčiai – sudėtingas įrangos perkraustymas, sklandus įvairių naujojo pastato sistemų veikimas ir naujojo pastato išlaikymo išlaidos.“ Dr. G. Sasnauskas pabrėžia, kad palengvės biochemijos ir molekulinės biologijos studentų gyvenimas – lankyti paskaitas ir dirbti mokslinį darbą laboratorijose jie galės toje pačioje vietoje, negaišdami laiko kelionėms tarp Vilniaus centro ir Aukštųjų Panerių ar Visorių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VDU – antras Lietuvoje pagal europinio lygio studijų programų skaičių

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame Lietuvos universitetų studijų krypčių vertinime Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau išlaikė lyderiaujančias pozicijas. skaityti »

Aplinkos ministerijoje apdovanoti sumaniausi moksleiviai

Aplinkos ministerijoje vakar buvo apdovanoti darbščiausi ir sumaniausi moksleiviai iš visos Lietuvos – ekodizaino konkurso „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“ nugalėtojai. skaityti »

Šalies aukštųjų mokyklų dalykiniame reitinge – Vilniaus universiteto lyderystė

Trečiąkart žurnalo „Reitingai” pristatytame dalykiniame reitinge Vilniaus universitetas (VU) įvertintas kaip geriausias 31 bakalauro ir 32 magistrantūros studijų kryptyse, o dar vienoje – vienintelis tos magistro studijų krypties studijas vykdantis universitetas. skaityti »

Helsinkio hakatone rytdienos inovacijas kūrė „GIFTed.COMM“ studentai

1500 geriausių programuotojų, dizainerių, inžinierių ir entreprenerių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių metų pabaigoje rinkosi į didžiausią Europoje hakatoną (angl. hackathon) „Junction 2016“, vykusį Suomijos sostinėje Helsinkyje. skaityti »

Profesinis mokymas: kas trukdo įgauti pagreitį?

Lietuvoje jau kuris laikas formuojasi nauja tendencija, kad į profesines mokyklas stoja vis daugiau žmonių, baigusių universitetus. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Roberto Dargio, tai rodo, kad mūsų švietimo sistemoje naudojami resursai prasilenkia. skaityti »

Lietuvos mokslininkų atradimą pripažino pasaulio mokslo elitas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų komanda dirbo ieškodama efektyvesnių būdų išgauti energiją iš biomasės – žemės ūkio ar maisto atliekų, nuotekų, panaudotų aliejų, be tikslo supūvančių augalų, taip pat ir biologinės kilmės terpių. skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui įteiktas Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimas

Gruodžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimą. skaityti »

Didžiosios Britanijos mokslininkai tyrė „lietuviškumą“ studentų tekstuose

Mokslininkai iš Lankasterio universiteto (Jungtinė Karalystė) Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vykdė „pilotinį“ tyrimą, skirtą atskleisti lietuvių nacionalinio identiteto subtilybes studentų pateiktuose darbuose. skaityti »

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Įsteigta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų asociacija

Gruodžio 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete susirinko vieni žymiausių universiteto absolventų, kurie tapo savo Alma Mater alumnų asociacijos steigėjais. skaityti »