Jaunieji chemikai jau 50-ąjį kartą varžosi Lietuvos mokinių chemijos olimpiadoje

Publikuota: 2012 m. kovo 9 d. penktadienis

2012 metų kovo 8–10 dienomis Lietuvos mokinių chemijos olimpiada švenčia 50-ąjį jubiliejų. Šis Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro organizuojamas renginys pritraukia vis daugiau talentingų ir motyvuotų chemija besidominčių mokinių. Pagrindinis olimpiados tikslas – gabių, atsakingų ir kūrybingų mokinių bendruomenės ugdymas. Tai svarbiausias Lietuvos jaunųjų chemikų renginys, kuriame mokiniai parodo visus metus tobulintas žinias ir išaiškinami patys geriausi.

Chemijos olimpiada trunka tris dienas (kovo 8–10 d.), svarbiausios jos dalys – praktinis ir teorinis turai. Iškart po olimpiados atidarymo ceremonijos Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje jaunesnieji, 9–10 klasių, mokiniai savo praktinius įgūdžius tikrina Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos mokslų fakultete, o vyresnieji, 11–12 klasių, – Vilniaus universiteto Chemijos fakultete. Kitą rytą mokinių laukia teorinių žinių patikrinimas, trunkantis 5 valandas. Paskutiniąją olimpiados dieną (kovo 10 d.) vyks uždarymo ceremonija, kurioje, susumavus teorinio ir praktinio turo rezultatus, išaiškės geriausi šių metų mokiniai chemikai bei bus atrinkta keturių mokinių komanda, atstovausianti Lietuvai tarptautinėje chemijos olimpiadoje, vyksiančioje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kadangi šiemet olimpiada mini savo penkiasdešimtmetį, apdovanojimų sulauks ne tik olimpiadoje besivaržantys mokiniai. Švietimo ir mokslo ministerija apdovanos tikrai nusipelniusius žmones, kurie per pusšimtį metų nuveikė daugiausia, – kad chemijos olimpiados gyvuotų, tobulėtų, o darbai duotų tokių puikių vaisių.

Šio renginio dalyviai ir nugalėtojai jau pusę amžiaus garsina Lietuvos vardą mokslo pasiekimais tarptautiniu mastu, dirba garsiausiose šalies ir pasaulio laboratorijose, dėsto geriausiuose šalies universitetuose.

Chemijos olimpiados uždarymas vyks kovo 10 d. 11 val. Simono Daukanto progimnazijoje (Naugarduko 7, Vilnius)

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »