Jaunieji chemikai jau 50-ąjį kartą varžosi Lietuvos mokinių chemijos olimpiadoje

Publikuota: 2012 m. kovo 9 d. penktadienis

2012 metų kovo 8–10 dienomis Lietuvos mokinių chemijos olimpiada švenčia 50-ąjį jubiliejų. Šis Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro organizuojamas renginys pritraukia vis daugiau talentingų ir motyvuotų chemija besidominčių mokinių. Pagrindinis olimpiados tikslas – gabių, atsakingų ir kūrybingų mokinių bendruomenės ugdymas. Tai svarbiausias Lietuvos jaunųjų chemikų renginys, kuriame mokiniai parodo visus metus tobulintas žinias ir išaiškinami patys geriausi.

Chemijos olimpiada trunka tris dienas (kovo 8–10 d.), svarbiausios jos dalys – praktinis ir teorinis turai. Iškart po olimpiados atidarymo ceremonijos Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje jaunesnieji, 9–10 klasių, mokiniai savo praktinius įgūdžius tikrina Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos mokslų fakultete, o vyresnieji, 11–12 klasių, – Vilniaus universiteto Chemijos fakultete. Kitą rytą mokinių laukia teorinių žinių patikrinimas, trunkantis 5 valandas. Paskutiniąją olimpiados dieną (kovo 10 d.) vyks uždarymo ceremonija, kurioje, susumavus teorinio ir praktinio turo rezultatus, išaiškės geriausi šių metų mokiniai chemikai bei bus atrinkta keturių mokinių komanda, atstovausianti Lietuvai tarptautinėje chemijos olimpiadoje, vyksiančioje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kadangi šiemet olimpiada mini savo penkiasdešimtmetį, apdovanojimų sulauks ne tik olimpiadoje besivaržantys mokiniai. Švietimo ir mokslo ministerija apdovanos tikrai nusipelniusius žmones, kurie per pusšimtį metų nuveikė daugiausia, – kad chemijos olimpiados gyvuotų, tobulėtų, o darbai duotų tokių puikių vaisių.

Šio renginio dalyviai ir nugalėtojai jau pusę amžiaus garsina Lietuvos vardą mokslo pasiekimais tarptautiniu mastu, dirba garsiausiose šalies ir pasaulio laboratorijose, dėsto geriausiuose šalies universitetuose.

Chemijos olimpiados uždarymas vyks kovo 10 d. 11 val. Simono Daukanto progimnazijoje (Naugarduko 7, Vilnius)

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »