Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Publikuota: 2017 m. sausio 6 d. penktadienis

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. Kauno miesto savivaldybėje buvo įteikti diplomai bei apdovanoti iš visos Lietuvos čia susirinkę moksleiviai, kūrę Kalėdų švenčių tematikai skirtus kompiuterinės grafikos darbus.   

„Šis konkursas augo, vystėsi, o šiemet švenčiame gražų penkiolikos metų jubiliejų. Džiugu matyti, kad konkursas sulaukia tokio aktyvumo ir susidomėjimo. Taigi drąsiai galime sakyti, kad mūsų  tikslas – ugdyti moksleivių kompiuterinę ir filologinę kultūrą, skatinti jų kūrybinius gebėjimus, aktyvinti informatikos mokytojus – yra pasiektas“, – pasakojo konkursą organizuojančios VšĮ Informacijos technologijų mokymo centras (ITMC) direktorė Skaidra Vaicekauskienė. Anot jos, iš pradžių kompiuterinės Kalėdų pasakos konkursas buvo rengiamas siekiant supažindinti vaikus su kompiuteriais, o priemonės, kuriomis buvo naudojamasi, neprilygo dabartinėms: piešinius kurdavo „Word“ ir „Paint“ programomis. Dabar moksleiviai naudoja pačias įvairiausias priemones, išmanumą ir talentus atskleidžia jas jungdami.

Dėmesys netipiniams sprendimams

„Labai vertiname konkurso dalyvių originalumą, kūrybiškumą ir atlikimo kokybę tiek meniniu, tiek kompiuterinio išpildymo požiūriu, kalbos taisyklingumą. Be abejonės, šiuolaikinę visuomenę veikia masiniai štampai, tad vertindami darbus kreipėme dėmesį į originalius sprendimus, įdomiau atskleistus siužetus. Šių metų darbuose pastebėjau daugiau romantikos, pasakos elementų“, – teigė vertinimo komisijos pirmininkas, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūrų studijų ir etnologijos katedros doc. dr. Arūnas Vaicekauskas. Lygindamas šiųmečius darbus su ankstesnių metų kūriniais, pirmininkas pastebėjo, kad šių metų dalyviai rinkosi šviesesnes spalvas. Be to, šiais metais padaugėjo piešinių su pačių moksleivių kurtais tekstais, sumažėjo animacinių filmukų herojų atspindžių. Išsiplėtė ir dalyvių ratas bei geografija: šalia anksčiau dalyvavusių mokyklų matoma naujų. Prie gausaus dalyvių rato prisijungė ir net tris prizines vietas pelnė Kauno technologijos universiteto gimnazijos atstovai, konkursas sulaukė ir vilniečių dėmesio – iki šiol sostinės moksleiviai nebuvo tokie aktyvūs.

Konkurse dalyvavo ne tik didžiųjų miestų, bet ir Visagino, Kelmės, Šilutės, Raseinių, Mažeikių, Anykščių, Akmenės, Trakų, Joniškio, Kretingos, Šeduvos, Tauragės, Alytaus, Ukmergės ir kitų miestų moksleiviai. Jie piešinių kategorijoje buvo skirstomi į tris amžiaus grupes: I–IV, V–VIII ir IX–XII klasių. Taip pat buvo apdovanoti nuotraukų koliažo kūrėjai, kurie  į amžiaus grupes nebuvo skirstomi. Be to, savo favoritą galima buvo išrinkti Informacijos technologijų mokymo centro „Facebook“ paskyroje.

Mokytojai suvienijo jėgas

Informacijos technologijų mokymo centro direktorė Skaidra Vaicekauskienė pasidžiaugė, kad dalyvius kuruojantys mokytojai ėmė veikti kompleksiškai: moksleivius konsultavo ne tik informatikos, bet ir dailės bei lietuvių kalbos mokytojai.  „Kiekvienais metais artėjant konkursui mokytojai patys kreipiasi, klausinėja, aktyviai siunčia darbus. Smagu matyti tokį moksleivių ir mokytojų poreikį. O jis – akivaizdus: kiekvienais metais sulaukiame apie 500 darbų, kuriuos kruopščiai vertina įvairių sričių specialistai“, – sakė S. Vaicekauskienė.  Šiemet komisiją sudarė dešimt narių, atstovaujančių konkurso organizatorius – Informacijos technologijų mokymo centrą bei Ugdymo plėtotės centrą, partnerį Kauno kino centrą „Romuva“ ir Kačerginės pagrindinę mokyklą. Komisijos sprendimu visiems dalyviams, surinkusiems ne mažiau 50 proc. maksimalaus balų skaičiaus, buvo įteikti diplomai (šiemet juos gavo 99 moksleiviai), o 34 laimingieji pelnė prizines vietas. Apdovanojimų ceremonijoje moksleivius kuravusiems mokytojams Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis įteikė padėkas.

Kruopščiai atrenka darbus

„Tokie konkursai – mokytojų įvertinimas. Bene penkerius metus dalyvaujame „Kompiuterinės Kalėdų pasakos konkurse“: mūsų vaikai labai noriai dirba, o mokytojai skatina, jiems padeda materializuoti savo idėjas, fantazijas. Žinodami, kad ITMC organizuojamas konkursas yra didelis, gaunama daug gerų kūrinių, labai kruopščiai atrenkame darbus, kuriuos siunčiame“, – sakė Mažeikių moksleivių namų informatikos mokytojas Rolandas Mikulskis. Šio mokytojo kuruotas antros klasės moksleivis Renaldas Sobutas pelnė prizinę vietą nuotraukų koliažo kategorijoje.  

Konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“ gali dalyvauti visų tipų mokyklų, teikiančių pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, moksleiviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »