Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Publikuota: 2017 m. sausio 6 d. penktadienis

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. Kauno miesto savivaldybėje buvo įteikti diplomai bei apdovanoti iš visos Lietuvos čia susirinkę moksleiviai, kūrę Kalėdų švenčių tematikai skirtus kompiuterinės grafikos darbus.   

„Šis konkursas augo, vystėsi, o šiemet švenčiame gražų penkiolikos metų jubiliejų. Džiugu matyti, kad konkursas sulaukia tokio aktyvumo ir susidomėjimo. Taigi drąsiai galime sakyti, kad mūsų  tikslas – ugdyti moksleivių kompiuterinę ir filologinę kultūrą, skatinti jų kūrybinius gebėjimus, aktyvinti informatikos mokytojus – yra pasiektas“, – pasakojo konkursą organizuojančios VšĮ Informacijos technologijų mokymo centras (ITMC) direktorė Skaidra Vaicekauskienė. Anot jos, iš pradžių kompiuterinės Kalėdų pasakos konkursas buvo rengiamas siekiant supažindinti vaikus su kompiuteriais, o priemonės, kuriomis buvo naudojamasi, neprilygo dabartinėms: piešinius kurdavo „Word“ ir „Paint“ programomis. Dabar moksleiviai naudoja pačias įvairiausias priemones, išmanumą ir talentus atskleidžia jas jungdami.

Dėmesys netipiniams sprendimams

„Labai vertiname konkurso dalyvių originalumą, kūrybiškumą ir atlikimo kokybę tiek meniniu, tiek kompiuterinio išpildymo požiūriu, kalbos taisyklingumą. Be abejonės, šiuolaikinę visuomenę veikia masiniai štampai, tad vertindami darbus kreipėme dėmesį į originalius sprendimus, įdomiau atskleistus siužetus. Šių metų darbuose pastebėjau daugiau romantikos, pasakos elementų“, – teigė vertinimo komisijos pirmininkas, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūrų studijų ir etnologijos katedros doc. dr. Arūnas Vaicekauskas. Lygindamas šiųmečius darbus su ankstesnių metų kūriniais, pirmininkas pastebėjo, kad šių metų dalyviai rinkosi šviesesnes spalvas. Be to, šiais metais padaugėjo piešinių su pačių moksleivių kurtais tekstais, sumažėjo animacinių filmukų herojų atspindžių. Išsiplėtė ir dalyvių ratas bei geografija: šalia anksčiau dalyvavusių mokyklų matoma naujų. Prie gausaus dalyvių rato prisijungė ir net tris prizines vietas pelnė Kauno technologijos universiteto gimnazijos atstovai, konkursas sulaukė ir vilniečių dėmesio – iki šiol sostinės moksleiviai nebuvo tokie aktyvūs.

Konkurse dalyvavo ne tik didžiųjų miestų, bet ir Visagino, Kelmės, Šilutės, Raseinių, Mažeikių, Anykščių, Akmenės, Trakų, Joniškio, Kretingos, Šeduvos, Tauragės, Alytaus, Ukmergės ir kitų miestų moksleiviai. Jie piešinių kategorijoje buvo skirstomi į tris amžiaus grupes: I–IV, V–VIII ir IX–XII klasių. Taip pat buvo apdovanoti nuotraukų koliažo kūrėjai, kurie  į amžiaus grupes nebuvo skirstomi. Be to, savo favoritą galima buvo išrinkti Informacijos technologijų mokymo centro „Facebook“ paskyroje.

Mokytojai suvienijo jėgas

Informacijos technologijų mokymo centro direktorė Skaidra Vaicekauskienė pasidžiaugė, kad dalyvius kuruojantys mokytojai ėmė veikti kompleksiškai: moksleivius konsultavo ne tik informatikos, bet ir dailės bei lietuvių kalbos mokytojai.  „Kiekvienais metais artėjant konkursui mokytojai patys kreipiasi, klausinėja, aktyviai siunčia darbus. Smagu matyti tokį moksleivių ir mokytojų poreikį. O jis – akivaizdus: kiekvienais metais sulaukiame apie 500 darbų, kuriuos kruopščiai vertina įvairių sričių specialistai“, – sakė S. Vaicekauskienė.  Šiemet komisiją sudarė dešimt narių, atstovaujančių konkurso organizatorius – Informacijos technologijų mokymo centrą bei Ugdymo plėtotės centrą, partnerį Kauno kino centrą „Romuva“ ir Kačerginės pagrindinę mokyklą. Komisijos sprendimu visiems dalyviams, surinkusiems ne mažiau 50 proc. maksimalaus balų skaičiaus, buvo įteikti diplomai (šiemet juos gavo 99 moksleiviai), o 34 laimingieji pelnė prizines vietas. Apdovanojimų ceremonijoje moksleivius kuravusiems mokytojams Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis įteikė padėkas.

Kruopščiai atrenka darbus

„Tokie konkursai – mokytojų įvertinimas. Bene penkerius metus dalyvaujame „Kompiuterinės Kalėdų pasakos konkurse“: mūsų vaikai labai noriai dirba, o mokytojai skatina, jiems padeda materializuoti savo idėjas, fantazijas. Žinodami, kad ITMC organizuojamas konkursas yra didelis, gaunama daug gerų kūrinių, labai kruopščiai atrenkame darbus, kuriuos siunčiame“, – sakė Mažeikių moksleivių namų informatikos mokytojas Rolandas Mikulskis. Šio mokytojo kuruotas antros klasės moksleivis Renaldas Sobutas pelnė prizinę vietą nuotraukų koliažo kategorijoje.  

Konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“ gali dalyvauti visų tipų mokyklų, teikiančių pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, moksleiviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU rektorius susitiko su universiteto studentais iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis susitiko su studentais iš Kinijos, kurie studijuoja mūsų universitete. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. skaityti »

KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą skaityti »

Magnetinės deimanto savybės – naujas Lietuvos mokslininkų tyrimų objektas

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje. skaityti »

MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

Į aukštąsias mokyklas stojantiesiems asmenims reikės išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3709(2), kuriomis nutarta nustatyti, kad asmenims, nepretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, būtų keliamas reikalavimas turėti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir būti išlaikiusiems bent vieną valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – precedento neturintis finansavimas

Per 900 Lietuvos tyrėjų įvykdė 106 mokslinių tyrimų projektus už 32 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos bei tikisi gauti tris kartus didesnę sumą – apie 95 mln. eurų, kurie numatyti moksliniams tyrimams finansuoti 2014–2020 metais. skaityti »

Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. skaityti »

Naujas SMK projektas padės Afrikos jaunimui pasirinkti karjeros kelią

Europos Komisija patvirtino naują Socialinių mokslų kolegijos (SMK) projektą, kuriuo numatoma kurti Karjeros centrus Kenijoje, Ugandoje ir Ganoje. skaityti »