Jaunimo idėjos taps verslu: KTU skatina studentus ryžtingiems žingsniams

Publikuota: 2012 m. vasario 26 d. sekmadienis

Jau kovo 2 d. 16 val. Kauno technologijos universitete (Studentų g. 67) duris atvers vienas KTU Inovacijų ir verslo centro padalinių Jaunojo verslo vystymo skyrius „StartupSpace“, kuris, tikimasi, taps studentų ir jaunimo verslo idėjų, grįstų naujomis technologijomis ir inovacijomis, brandinimo ir įgyvendinimo terpe. 

Galimybė įkaitinti studentus akseleruoti inovatyvias idėjas ir kurti savo verslą atsirado vasarį Kauno technologijos ir Aalto (Suomija) universitetams pasirašius memorandumą.

Anot KTU rektoriaus prof. Petro Baršausko, asmeninių iniciatyvų ugdyti jaunimo verslumą Lietuvoje jau būta ir anksčiau, tačiau instituciniu lygmeniu tai daroma pirmą kartą. Kauno technologijos universitetas strateginiu siekiu laiko praktinį studentų parengimą ne tik sėkmingai asmeninei karjerai projektuoti, bet ir ugdyti jaunų žmonių verslumą. „Siekiame, kad rastųsi kuo daugiau inovatyvių idėjų, kurios vėliau ir Universiteto mokslininkų, ir studentų būtų komercinamos ir realizuotos ne tik Europos, bet ir JAV rinkose“, – teigė KTU vadovas.

„StartupSpace“ veiks kaip bendruomenes ir bendraminčius suburianti erdvė, kurioje bus plėtojamos idėjos, dalinamasi žiniomis ir įkvėpimu, kuriami aukštos kokybės produktai, skatinamas eksperimentinis problemų sprendimu grįstas mokymasis.

„Siekiame įkvėpti, padrąsinti ir suburti jaunus žmones ryžtingiau įgyvendinti savo idėjas, – teigė skyriaus vadovas Justinas Katkus. – “StartupSpace„ tikslas yra visokeriopai remti entuziastus, kurie anksčiau neturėjo galimybių savo idėjas paversti realiais produktais ar paslaugomis. Ypač tikimasi su naujomis progresyviomis technologijomis susijusių darbų.“

Į „StartupSpace“ veiklą įsitrauks ir talkins specialiai kviečiami patarėjai: investuotojai, rinkodaros, finansų ir kiti specialistai, kurie ne tik ieškos galimybių prisidėti prie naujų verslo idėjų, bet ir patars bei konsultuos aktualiausiais klausimais.

Jau šiuo metu yra be galo didelis susidomėjimas „StartupSpace“ veikla ir galimybėmis. Todėl kovo 8 d. kartu su Aalto universitetu organizuojamas pirmas renginys – atrankinis regioninis turas „Startup Sauna“. Tai vienos dienos sesija, per kurią bus pristatytos jau atrinktos studentų idėjos (apie 20 darbų). Geriausiomis komisijos pripažintų idėjų autoriai turės galimybę konsultuotis su verslo ekspertais ir profesionalais".

Atrankiniai renginiai taip pat vyks Šanchajuje (Kinija), Varšuvoje (Lenkija), Rygoje (Latvija), Krasnodare (Rusija), Helsinkyje (Suomija) ir kitur.

Po atrankinių turų iš visų išvardytų miestų brandžiausiomis pripažintų idėjų autoriai keliaus į 6 savaičių intensyvias kūrybines dirbtuves Suomijoje. Jiems taip pat bus skirta 1500 eurų stipendija pragyvenimui.

Vien pabūti tokioje kūrybą ir verslo plėtrą skatinančioje aplinkoje bus neįkainojama patirtis ne tik pradedančiajam, bet ir siekiančiam išplaukti į tarptautinius vandenis jaunam žmogui.

Sėkmingiausiai ir perspektyviausiai pasirodę kolektyvai, pasibaigus dirbtuvėms turės galimybę išvykti į Silicio slėnį net keletui savaičių (JAV) susitikti su galimais investuotojais ir pasisemti tikrojo įkvėpimo progresyviųjų technologijų širdyje.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »