Jaunimo idėjos taps verslu: KTU skatina studentus ryžtingiems žingsniams

Publikuota: 2012 m. vasario 26 d. sekmadienis

Jau kovo 2 d. 16 val. Kauno technologijos universitete (Studentų g. 67) duris atvers vienas KTU Inovacijų ir verslo centro padalinių Jaunojo verslo vystymo skyrius „StartupSpace“, kuris, tikimasi, taps studentų ir jaunimo verslo idėjų, grįstų naujomis technologijomis ir inovacijomis, brandinimo ir įgyvendinimo terpe. 

Galimybė įkaitinti studentus akseleruoti inovatyvias idėjas ir kurti savo verslą atsirado vasarį Kauno technologijos ir Aalto (Suomija) universitetams pasirašius memorandumą.

Anot KTU rektoriaus prof. Petro Baršausko, asmeninių iniciatyvų ugdyti jaunimo verslumą Lietuvoje jau būta ir anksčiau, tačiau instituciniu lygmeniu tai daroma pirmą kartą. Kauno technologijos universitetas strateginiu siekiu laiko praktinį studentų parengimą ne tik sėkmingai asmeninei karjerai projektuoti, bet ir ugdyti jaunų žmonių verslumą. „Siekiame, kad rastųsi kuo daugiau inovatyvių idėjų, kurios vėliau ir Universiteto mokslininkų, ir studentų būtų komercinamos ir realizuotos ne tik Europos, bet ir JAV rinkose“, – teigė KTU vadovas.

„StartupSpace“ veiks kaip bendruomenes ir bendraminčius suburianti erdvė, kurioje bus plėtojamos idėjos, dalinamasi žiniomis ir įkvėpimu, kuriami aukštos kokybės produktai, skatinamas eksperimentinis problemų sprendimu grįstas mokymasis.

„Siekiame įkvėpti, padrąsinti ir suburti jaunus žmones ryžtingiau įgyvendinti savo idėjas, – teigė skyriaus vadovas Justinas Katkus. – “StartupSpace„ tikslas yra visokeriopai remti entuziastus, kurie anksčiau neturėjo galimybių savo idėjas paversti realiais produktais ar paslaugomis. Ypač tikimasi su naujomis progresyviomis technologijomis susijusių darbų.“

Į „StartupSpace“ veiklą įsitrauks ir talkins specialiai kviečiami patarėjai: investuotojai, rinkodaros, finansų ir kiti specialistai, kurie ne tik ieškos galimybių prisidėti prie naujų verslo idėjų, bet ir patars bei konsultuos aktualiausiais klausimais.

Jau šiuo metu yra be galo didelis susidomėjimas „StartupSpace“ veikla ir galimybėmis. Todėl kovo 8 d. kartu su Aalto universitetu organizuojamas pirmas renginys – atrankinis regioninis turas „Startup Sauna“. Tai vienos dienos sesija, per kurią bus pristatytos jau atrinktos studentų idėjos (apie 20 darbų). Geriausiomis komisijos pripažintų idėjų autoriai turės galimybę konsultuotis su verslo ekspertais ir profesionalais".

Atrankiniai renginiai taip pat vyks Šanchajuje (Kinija), Varšuvoje (Lenkija), Rygoje (Latvija), Krasnodare (Rusija), Helsinkyje (Suomija) ir kitur.

Po atrankinių turų iš visų išvardytų miestų brandžiausiomis pripažintų idėjų autoriai keliaus į 6 savaičių intensyvias kūrybines dirbtuves Suomijoje. Jiems taip pat bus skirta 1500 eurų stipendija pragyvenimui.

Vien pabūti tokioje kūrybą ir verslo plėtrą skatinančioje aplinkoje bus neįkainojama patirtis ne tik pradedančiajam, bet ir siekiančiam išplaukti į tarptautinius vandenis jaunam žmogui.

Sėkmingiausiai ir perspektyviausiai pasirodę kolektyvai, pasibaigus dirbtuvėms turės galimybę išvykti į Silicio slėnį net keletui savaičių (JAV) susitikti su galimais investuotojais ir pasisemti tikrojo įkvėpimo progresyviųjų technologijų širdyje.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LSMU gimnazijoje vyko Sveikatos ugdymo diena

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijoje vyko Sveikatos ugdymo diena. skaityti »

VU fizikas triumfavo Europos palydovinės navigacijos konkurse

Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto mokslininkas dr. Saulius Rudys tapo Europos palydovinės navigacijos konkurso nugalėtoju regionų kategorijoje. skaityti »

Ministerijoje – Atvirų durų diena aukštųjų mokyklų studentams

Ateinantį antradienį, lapkričio 29-ąją, Aplinkos ministerijoje laukiami aukštųjų mokyklų studentai. skaityti »

KTU verslo ir inžinerijos studentų idėja – geriausia pasaulinio masto inovacija

Turime ne svajonę, o tikslą, kurio siekiant reikalinga viena kryptimi judanti ir nuosekliai dirbanti komanda, naujausios žinios, gebėjimas įžvelgti nors ir nedidelės, tačiau jautrių poreikių turinčios visuomenės dalies problemas. skaityti »

Tikslesniam lazerio spindulio valdymui – unikalus mokslininkų atradimas

Lietuva – pasaulyje gerai žinoma kaip lazerių gamintoja. Norint juos pritaikyti pramoniniuose įrengimuose (pjaustymui, virinimui, skenavimui ir pan.) reikia itin tiksliai valdyti lazerio spindulio kryptį. skaityti »

Patvirtinta Pedagoginių profesijų prestižo kėlimo programa

Laikinai einanti švietimo ir mokslo ministro pareigas Audronė Pitrėnienė įsakymu patvirtino Pedagoginių profesijų prestižo kėlimo programą. skaityti »

VU Verslo mokyklos vadove tapo dr. Birutė Miškinienė

Lapkričio 15 d. vykusiame VU Verslo mokyklos (VM) tarybos posėdyje VU VM direktore paskirta laikinai šias pareigas ėjusi dr. Birutė Miškinienė. skaityti »

VGTU profesorius E. K. Zavadskas – GSUA garbės mokslinis bendradarbis

Vilniaus Gedimino technikos universitetą pasiekė džiugi žinia – Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas, akademikas, profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas išrinktas International Association of Grey System and Uncertain Analysis garbės moksliniu bendradarbiu. skaityti »

Kosmoso tyrimams – KTU mokslininkų sukurta technologija

Žaibiškai tobulėjant technologijoms atsiveria nauji keliai gyvybės Raudonojoje planetoje paieškų misijai. Europos kosmoso agentūra (ESA) planuoja antrąją misiją, kurios metu Marse vėl bus ieškoma nežemiškos gyvybės. skaityti »

Biochemikų darbas publikuotas prestižiniame žurnale

Vilniaus universiteto Biochemijos instituto mokslininkų darbas „Oxygen Electroreduction Catalysed by Laccase Wired to Gold Nanoparticles via the Trinuclear Copper Cluster“ buvo paskelbtas prestižiniame multidisciplininiame žurnale „Energy & Environmental Science“. skaityti »