Jaunimo idėjos taps verslu: KTU skatina studentus ryžtingiems žingsniams

Publikuota: 2012 m. vasario 26 d. sekmadienis

Jau kovo 2 d. 16 val. Kauno technologijos universitete (Studentų g. 67) duris atvers vienas KTU Inovacijų ir verslo centro padalinių Jaunojo verslo vystymo skyrius „StartupSpace“, kuris, tikimasi, taps studentų ir jaunimo verslo idėjų, grįstų naujomis technologijomis ir inovacijomis, brandinimo ir įgyvendinimo terpe. 

Galimybė įkaitinti studentus akseleruoti inovatyvias idėjas ir kurti savo verslą atsirado vasarį Kauno technologijos ir Aalto (Suomija) universitetams pasirašius memorandumą.

Anot KTU rektoriaus prof. Petro Baršausko, asmeninių iniciatyvų ugdyti jaunimo verslumą Lietuvoje jau būta ir anksčiau, tačiau instituciniu lygmeniu tai daroma pirmą kartą. Kauno technologijos universitetas strateginiu siekiu laiko praktinį studentų parengimą ne tik sėkmingai asmeninei karjerai projektuoti, bet ir ugdyti jaunų žmonių verslumą. „Siekiame, kad rastųsi kuo daugiau inovatyvių idėjų, kurios vėliau ir Universiteto mokslininkų, ir studentų būtų komercinamos ir realizuotos ne tik Europos, bet ir JAV rinkose“, – teigė KTU vadovas.

„StartupSpace“ veiks kaip bendruomenes ir bendraminčius suburianti erdvė, kurioje bus plėtojamos idėjos, dalinamasi žiniomis ir įkvėpimu, kuriami aukštos kokybės produktai, skatinamas eksperimentinis problemų sprendimu grįstas mokymasis.

„Siekiame įkvėpti, padrąsinti ir suburti jaunus žmones ryžtingiau įgyvendinti savo idėjas, – teigė skyriaus vadovas Justinas Katkus. – “StartupSpace„ tikslas yra visokeriopai remti entuziastus, kurie anksčiau neturėjo galimybių savo idėjas paversti realiais produktais ar paslaugomis. Ypač tikimasi su naujomis progresyviomis technologijomis susijusių darbų.“

Į „StartupSpace“ veiklą įsitrauks ir talkins specialiai kviečiami patarėjai: investuotojai, rinkodaros, finansų ir kiti specialistai, kurie ne tik ieškos galimybių prisidėti prie naujų verslo idėjų, bet ir patars bei konsultuos aktualiausiais klausimais.

Jau šiuo metu yra be galo didelis susidomėjimas „StartupSpace“ veikla ir galimybėmis. Todėl kovo 8 d. kartu su Aalto universitetu organizuojamas pirmas renginys – atrankinis regioninis turas „Startup Sauna“. Tai vienos dienos sesija, per kurią bus pristatytos jau atrinktos studentų idėjos (apie 20 darbų). Geriausiomis komisijos pripažintų idėjų autoriai turės galimybę konsultuotis su verslo ekspertais ir profesionalais".

Atrankiniai renginiai taip pat vyks Šanchajuje (Kinija), Varšuvoje (Lenkija), Rygoje (Latvija), Krasnodare (Rusija), Helsinkyje (Suomija) ir kitur.

Po atrankinių turų iš visų išvardytų miestų brandžiausiomis pripažintų idėjų autoriai keliaus į 6 savaičių intensyvias kūrybines dirbtuves Suomijoje. Jiems taip pat bus skirta 1500 eurų stipendija pragyvenimui.

Vien pabūti tokioje kūrybą ir verslo plėtrą skatinančioje aplinkoje bus neįkainojama patirtis ne tik pradedančiajam, bet ir siekiančiam išplaukti į tarptautinius vandenis jaunam žmogui.

Sėkmingiausiai ir perspektyviausiai pasirodę kolektyvai, pasibaigus dirbtuvėms turės galimybę išvykti į Silicio slėnį net keletui savaičių (JAV) susitikti su galimais investuotojais ir pasisemti tikrojo įkvėpimo progresyviųjų technologijų širdyje.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »