Jaunimo verslumo skatinimas KTU – vaistas prieš protų nutekėjimus

Publikuota: 2014 m. balandžio 17 d. ketvirtadienis

Balandžio 15 d. Kauno technologijos universitete (KTU) lankėsi užsienio svečių delegacija, kurios atstovai drauge su akademine bendruomene diskutavo apie galimybes Lietuvoje sukurti geresnes darbo ir karjeros sąlygas jaunimui ir mažinti emigracijos daromą žalą. Šis vizitas – tai Kauno miesto savivaldybės organizuojamos tarptautinės konferencijos programos dalis.

Protų nutekėjimas – tarptautinė problema

Jaunų ir talentingų žmonių emigracijos problema paskatino Kauno miesto savivaldybę prisidėti prie ES programos „Europa piliečiams“ finansuojamo projekto. Įgyvendinant antrąjį šio tarptautinio projekto „Protų nutekėjimas turi būti sustabdytas“ etapą, balandžio 14-17 d. Kauno miesto savivaldybės organizuojamoje konferencijoje jaunimas, akademinė bendruomenė ir verslininkai yra kviečiami atvirai diskusijai apie jaunimo nedarbo problemas Europoje ir jų sprendimo būdus.

Vizito metu svečiai iš Haselto (Belgija), Detmoldo (Vokietija), Koviljano (Portugalija), Oraiokastro (Graikija), Sent Omero (Prancūzija), Dealo (D. Britanija) ir Zeitzo (Vokietija) susipažino su jau šį rugsėjį duris atversiančio integruoto mokslo, studijų ir verslo centro - slėnio „Santaka“ veiklomis. Užsienio svečiai puikiai vertino jau dabar slėnyje įrengtas aukščiausio lygio laboratorijas, aprūpintas visa reikalinga įranga, leidžiančia atlikti sudėtingus mokslinius ir taikomuosius tyrimus įvairiose aukštųjų technologijų srityse.

„Tokie mokslo centrai kaip „Santaka“ suteikia mokslininkams ir tyrėjams puikias sąlygas dirbti. Taip pat padeda formuotis tvirtai mokslininkų, tyrėjų bei verslo atstovų bendruomenei. Mokslas – tai nėra tik studijos ir tyrimai, pirmiausia – tai bendro tikslo siekianti bendruomenė“, - savo įžvalgomis po apsilankymo Santakos slėnyje dalijosi Chris Tough, Dealo miesto (D. Britanija) tarybos narys.

 „Moksliniams tyrimams pritaikyta slėnio infrastruktūra motyvuoja gabiausius mokslininkus ir tyrėjus realizuoti savo mokslines ambicijas Lietuvoje ir čia kurti žinioms imlius mokslo produktus, kurie vėliau pasiekia užsienio rinkas. Būtent taip įgyvendinama pilna vertės kūrimo grandinė, atitinkanti šiandieninius rinkos poreikius“,- teigė „Santakos“ slėnio veiklas koordinuojančio Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) direktorius dr. Almantas Danilevičius.

Jaunimo verslumo skatinimas

Vėliau užsienio svečių delegacija apsilankė Nacionalinio inovacijų ir verslo centre įsikūrusiame jaunojo verslo vystymo skyriuje KTU „StartupSpace“. Čia netrūko iniciatyvių jaunuolių, kurių darbai ir vystomi technologiniai produktai tik įrodo, jog technologijomis grįsta verslumo kultūra Lietuvoje įgauna pagreitį ir gali užkirsti kelią talentingų jaunuolių emigracijai.

KTU „StartupSpace“ - tai pirmasis ir vienintelis Lietuvoje akademinis jaunojo verslo vystymo centras, kuriame studentams suteikiamos visos galimybės pradėti ir vystyti savo verslą. Čia besikuriančios technologinės įmonės demonstruoja inovacijomis grįstos verslumo kultūros sklaidą ir technologinį progresą šalyje.

Užsienio svečiams buvo pristatomi jaunųjų kūrėjų darbai – įvairūs inžineriniai sprendimai negalią turintiems žmonėms, naujos kartos el. parduotuvių paieškos sistemos, funkcinės mobiliosios aplikacijos bei specializuota muzikos laboratorija, kurioje kuriami unikalūs judesiu valdomi muzikos instrumentai.

„Pirmą kartą vienoje vietoje mačiau tiek daug talentingų ir charizmatiškų jaunų žmonių. Jaunimas labai dažnai turi daug puikių idėjų, bet dažniausiai ne visos jos įgyvendinamos. Panašu, jog čia jie turi šansą savo idėjas ir svajones paversti realybe“,- sakė Cathrin-Claudia Herrmann, ekonomistė iš Detmoldo (Vokietija).

Vėliau užsienio svečių delegacija lankėsi Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centre, kur susipažino su čia atliekamais tyrimais, aplankė cheminės inžinerijos laboratorijas ir dalyvavo pagal specialią receptūrą pagamintų maisto produktų degustacijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU paskaitas apie postmoderniąją kultūrą skaito profesorius iš Suomijos

Gruodžio 1 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasidėjo profesoriaus Pertti Alasuutari paskaitų ciklas „Postmodernioji kultūra“. Paskaitos vyks gruodžio 1–4, 8–10 ir 15–17 d. skaityti »

Studijos Lietuvoje pristatomos Indijos jaunimui

Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus lankosi Indijoje, kur kartu su devyniomis mūsų šalies aukštosiomis mokyklomis pristatys studijas Lietuvoje Delyje vyksiančioje Europos aukštojo mokslo parodoje. skaityti »

„Aktyvios klasės“ per metus pateisino visus lūkesčius

Dirbti su interaktyviomis priemonėmis naudinga tiek mokytojams, tiek mokiniams – tokią išvadą paskelbė Mykolo Romerio universiteto specialistai, ištyrę „Aktyvios klasės“ naudingumą. skaityti »

KTU apsilankęs buvęs Estijos švietimo ministras: „Mokslą valdo nebe žinios, o socialiniai gebėjimai“

„Ar daug iš jūsų žino, kaip veikia telefonas? Ne koks tai mechanizmas, bet kaip jis veikia?”, –išsitraukdamas „iPhone“ išmanųjį telefoną, klausimu KTU surengtą viešą paskaitą „Švietimas XXI amžiuje – laikas keistis“ pradėjo garsus Estijos akademikas ir politikas Jaakas Aaviksoo. skaityti »

Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjunga pasirašys bendradarbiavimo sutartį

Lapkričio 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus pasirašyta atnaujinta trišalė Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimo sutartis. skaityti »

Ministras Dainius Pavalkis: Lietuva turi pirmąją mobilią jūros laboratoriją

Lapkričio 25 d. švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis dalyvavo Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo vardo suteikimo ceremonijoje. skaityti »

Nacionalinė karjeros savaitė: ieškodami jaunųjų talentų darbuotojai aplankys 300 šalies mokyklų

Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų. skaityti »

Dešimtokus ir vienuoliktokus mokys teisės pagrindų

Lietuvos mokyklose prasideda projektas „Aš žinau savo teises“, kurio metu beveik 1000 moksleivių bus supažindinti su jų teisėmis ir pareigomis bei su šalies teisinės sistemos pagrindais. skaityti »

Silicio slėnio ekspertai atlieka Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę

Lapkričio 17–21 d. d. Lietuvoje lankėsi JAV Silicio slėnyje veikiančio Stanfordo tyrimų instituto ekspertai, atliekantys Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę. skaityti »

VU socialinės partnerystės forume – pedagogų rengimo aktualijos

Lapkričio 20 d. Vilniaus universitete vyko socialinės partnerystės forumas „Pedagogų rengimas universitete ateities Lietuvai“. skaityti »