KTU – Tarptautinė muzikos mokslo savaitė

Publikuota: 2011 m. lapkričio 9 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos kompozitorių sąjunga pirmą kartą Lietuvoje organizuoja Tarptautinę muzikos mokslo savaitę, kuri vyks lapkričio 9–11 d. Kaune. Šiuo reginiu siekiama aktualizuoti mokslinius muzikos tyrimus Lietuvoje, praplėsti tyrimų metodologijos horizontus, sutelkti aktyviausius Lietuvos ir užsienio tarpdisciplininių bei lyginamųjų muzikos tyrimų specialistus, formuoti palankią terpę naujų mokslo projektų ir naujų studijų programų generavimui.

Muzikos mokslo savaitę sudarys dvi konferencijos ir seminaras–praktikumas studentams.

Konferencija „Muzikos atlikimas ir interpretacija“ (lapkričio 9 d.) rengiama jau antrus metus ir yra dalis tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“. Konferencija jungia kompozitorius, muzikologus ir muzikos praktikus bendrai diskusijai apie muzikos kūrinį, jo suvokimą, interpretacijos tradicijas bei recepcijos pokyčius. Šiais metais konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys Ženevos aukštosios muzikos mokyklos direktorius prof. Phillipeas Dinkelis. Renginyje dalyvaujantiems mokytojams bus išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

Konferencija „Muzika ir technologijos“ (lapkričio 11 d.) Lietuvoje organizuojama pirmą kartą. Čia integruojama skirtingų mokslo sričių (matematikos, informatikos, psichologijos, medicinos, akustikos) patirtis ir tyrimo metodologija, bus galimybė betarpiškai susipažinti su šiuolaikiniais mokslininkų tyrimais tarpdisciplininėje muzikos plotmėje. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Tailando, Jungtinės karalystės, Suomijos ir Lietuvos.

Konferencijas apjungs seminaras–praktikumas studentams (lapkričio 10 d.), kurio metu kviestiniai lektoriai supažindins su savo darbo procesu ir vadovaus studentų praktiniams užsiėmimams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »