KTU – Tarptautinė muzikos mokslo savaitė

Publikuota: 2011 m. lapkričio 9 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos kompozitorių sąjunga pirmą kartą Lietuvoje organizuoja Tarptautinę muzikos mokslo savaitę, kuri vyks lapkričio 9–11 d. Kaune. Šiuo reginiu siekiama aktualizuoti mokslinius muzikos tyrimus Lietuvoje, praplėsti tyrimų metodologijos horizontus, sutelkti aktyviausius Lietuvos ir užsienio tarpdisciplininių bei lyginamųjų muzikos tyrimų specialistus, formuoti palankią terpę naujų mokslo projektų ir naujų studijų programų generavimui.

Muzikos mokslo savaitę sudarys dvi konferencijos ir seminaras–praktikumas studentams.

Konferencija „Muzikos atlikimas ir interpretacija“ (lapkričio 9 d.) rengiama jau antrus metus ir yra dalis tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“. Konferencija jungia kompozitorius, muzikologus ir muzikos praktikus bendrai diskusijai apie muzikos kūrinį, jo suvokimą, interpretacijos tradicijas bei recepcijos pokyčius. Šiais metais konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys Ženevos aukštosios muzikos mokyklos direktorius prof. Phillipeas Dinkelis. Renginyje dalyvaujantiems mokytojams bus išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

Konferencija „Muzika ir technologijos“ (lapkričio 11 d.) Lietuvoje organizuojama pirmą kartą. Čia integruojama skirtingų mokslo sričių (matematikos, informatikos, psichologijos, medicinos, akustikos) patirtis ir tyrimo metodologija, bus galimybė betarpiškai susipažinti su šiuolaikiniais mokslininkų tyrimais tarpdisciplininėje muzikos plotmėje. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Tailando, Jungtinės karalystės, Suomijos ir Lietuvos.

Konferencijas apjungs seminaras–praktikumas studentams (lapkričio 10 d.), kurio metu kviestiniai lektoriai supažindins su savo darbo procesu ir vadovaus studentų praktiniams užsiėmimams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »