KTU – Tarptautinė muzikos mokslo savaitė

Publikuota: 2011 m. lapkričio 9 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos kompozitorių sąjunga pirmą kartą Lietuvoje organizuoja Tarptautinę muzikos mokslo savaitę, kuri vyks lapkričio 9–11 d. Kaune. Šiuo reginiu siekiama aktualizuoti mokslinius muzikos tyrimus Lietuvoje, praplėsti tyrimų metodologijos horizontus, sutelkti aktyviausius Lietuvos ir užsienio tarpdisciplininių bei lyginamųjų muzikos tyrimų specialistus, formuoti palankią terpę naujų mokslo projektų ir naujų studijų programų generavimui.

Muzikos mokslo savaitę sudarys dvi konferencijos ir seminaras–praktikumas studentams.

Konferencija „Muzikos atlikimas ir interpretacija“ (lapkričio 9 d.) rengiama jau antrus metus ir yra dalis tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“. Konferencija jungia kompozitorius, muzikologus ir muzikos praktikus bendrai diskusijai apie muzikos kūrinį, jo suvokimą, interpretacijos tradicijas bei recepcijos pokyčius. Šiais metais konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys Ženevos aukštosios muzikos mokyklos direktorius prof. Phillipeas Dinkelis. Renginyje dalyvaujantiems mokytojams bus išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

Konferencija „Muzika ir technologijos“ (lapkričio 11 d.) Lietuvoje organizuojama pirmą kartą. Čia integruojama skirtingų mokslo sričių (matematikos, informatikos, psichologijos, medicinos, akustikos) patirtis ir tyrimo metodologija, bus galimybė betarpiškai susipažinti su šiuolaikiniais mokslininkų tyrimais tarpdisciplininėje muzikos plotmėje. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Tailando, Jungtinės karalystės, Suomijos ir Lietuvos.

Konferencijas apjungs seminaras–praktikumas studentams (lapkričio 10 d.), kurio metu kviestiniai lektoriai supažindins su savo darbo procesu ir vadovaus studentų praktiniams užsiėmimams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »