KTU – Tarptautinė muzikos mokslo savaitė

Publikuota: 2011 m. lapkričio 9 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos kompozitorių sąjunga pirmą kartą Lietuvoje organizuoja Tarptautinę muzikos mokslo savaitę, kuri vyks lapkričio 9–11 d. Kaune. Šiuo reginiu siekiama aktualizuoti mokslinius muzikos tyrimus Lietuvoje, praplėsti tyrimų metodologijos horizontus, sutelkti aktyviausius Lietuvos ir užsienio tarpdisciplininių bei lyginamųjų muzikos tyrimų specialistus, formuoti palankią terpę naujų mokslo projektų ir naujų studijų programų generavimui.

Muzikos mokslo savaitę sudarys dvi konferencijos ir seminaras–praktikumas studentams.

Konferencija „Muzikos atlikimas ir interpretacija“ (lapkričio 9 d.) rengiama jau antrus metus ir yra dalis tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“. Konferencija jungia kompozitorius, muzikologus ir muzikos praktikus bendrai diskusijai apie muzikos kūrinį, jo suvokimą, interpretacijos tradicijas bei recepcijos pokyčius. Šiais metais konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys Ženevos aukštosios muzikos mokyklos direktorius prof. Phillipeas Dinkelis. Renginyje dalyvaujantiems mokytojams bus išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

Konferencija „Muzika ir technologijos“ (lapkričio 11 d.) Lietuvoje organizuojama pirmą kartą. Čia integruojama skirtingų mokslo sričių (matematikos, informatikos, psichologijos, medicinos, akustikos) patirtis ir tyrimo metodologija, bus galimybė betarpiškai susipažinti su šiuolaikiniais mokslininkų tyrimais tarpdisciplininėje muzikos plotmėje. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Tailando, Jungtinės karalystės, Suomijos ir Lietuvos.

Konferencijas apjungs seminaras–praktikumas studentams (lapkričio 10 d.), kurio metu kviestiniai lektoriai supažindins su savo darbo procesu ir vadovaus studentų praktiniams užsiėmimams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

R. Dargis: „Dabar galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą“

Spalio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Seimo Pirmininkė pasveikino Lietuvos edukologijos universitetą su 80 metų veiklos jubiliejumi

Minint Lietuvos edukologijos universiteto 80-ies metų jubiliejų, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė šia proga pasveikino universiteto rektorių Algirdą Gaižutį ir visą universiteto bendruomenę. skaityti »

Kokių permainų reikia mokslui ir studijoms Lietuvoje?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA), per metus atlikęs keliolika tyrimų, spalio 14 d. renginyje „Mokslas ir studijos Lietuvoje: žvelgiantiems giliau“ pristatė permainas, šiandien reikalingas mokslui ir studijoms Lietuvoje. skaityti »

Verslininkai taps universitetų partneriais

Verslas visada yra dinamiškesnis, o universitetai konservatoriškesni. Kaip suderinti šiuos prieštaravimus ir abiejų pusių interesus, sprendžiant IT specialistų trūkumo problemą, tarėsi Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

VU Biotechnologijos institutas švenčia 40 metų sukaktį

Minėdamas 40 metų sukaktį, spalio 15 d. Vilniaus universiteto Biotechnologijos institutas rengia konferenciją „Biotechnologija Lietuvoje: 40 metų mokslo ir verslo partnerystei“, kurioje mokslininkai dalysis sėkmės istorijomis, apžvelgs ateities iššūkius ir perspektyvas. skaityti »

ŠMKK apsisprendė, koks studentas turėtų būti laikomas gerai besimokančiu

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) spalio 14 d. posėdyje svarstė pasiūlymus dėl Mokslo ir studijų įstatymo Nr. XI-242 70 straipsnio pakeitimo ir Įstatymo papildymo 70(1) straipsniu įstatymo projekto Nr. XIIP-3377. skaityti »

Paskirtos valstybinės Kazimiero Būgos stipendijos

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2015–2016 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus šeši studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vengrijos ir Vokietijos universitetuose. skaityti »

Pasauliniame reitinge – VDU šuolis aukštyn

VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas sulaukė tarptautinio pripažinimo ir pagerino savo poziciją pasauliniame verslo universitetų ir mokyklų reitinge „Eduniversal“ – fakultetui pirmą kartą skirtas aukštas trijų palmės lapelių reitingas. skaityti »

Du iš trijų turtingiausių lietuvių savo vaikams karjeros linki Lietuvoje

SEB banko duomenimis, 48 proc. didžiausią turtą valdančių Baltijos šalių gyventojų norėtų, kad jų vaikai karjeros siektų užsienyje. Visgi Lietuvoje to pageidautų tik trečdalis (32 proc.) didelį turtą valdančių žmonių. skaityti »

MRU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Bogoros universitetu iš Indonezijos

Spalio 13 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko iškilmingas MRU ir Bogoro žemės ūkio universiteto (Indonezija) bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. skaityti »