KTU – ypatingas dėmesys veiklos skaidrumui užtikrinti

Publikuota: 2014 m. kovo 7 d. penktadienis

Siekiant užtikrinti Kauno technologijos universiteto (KTU) veiklos skaidrumą, įtvirtinti akademinio sąžiningumo, atsakomybės principus, Universitete pradėjo dirbti korupcijos rizikos valdymo specialistas, aktyviai veiks naujai išrinkta KTU Akademinės etikos kolegija.

KTU Akademinės etikos kolegiją sudaro 7 nariai, kuriuos 5 metų kadencijai renka KTU Senatas iš fakultetų tarybų ir rektoriaus pasiūlytų kandidatų. Vieną narį deleguoja Universiteto studentų atstovybė. Kolegijos nariais negali būti administracijos darbuotojai.

Naujos Akademinės etikos kolegijos nariai: prof. Rimantas Barauskas, doc. Nerijus Čepulis, prof. Donatas Levišauskas, prof. Gražina Startienė, prof. Antanas Šenavičius, prof. Kęstutis Zaleckis, studentas Žilvinas Kalvanas.

Kolegijos nariai pirmininku išrinko KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Filosofijos ir psichologijos katedros vedėją, filosofą N. Čepulį.

Nebus pasyvūs stebėtojai

„Universiteto bendruomenę sudaro trys narių grupės: studentai, mokslininkai ir administracija. Kolegija sieks pastebėti tarp jų esančias ar atsirandančias įtampas ir apie tai diskutuoti, patarti, spręsti. Tai ir yra etikos užduotis – pamatyti tarp žmonių atsirandančias įtampas, siūlyti, kaip šalinti jų priežastis, siekti, kad nepasitenkinimo ir skriaudos būtų kuo mažiau.

Stengsimės nebūti pasyvūs stebėtojai, kurie tik žiūri, ar formaliai viskas atitinka taisykles. Juk yra daug neformalių, taisyklėse neapibrėžtų dalykų, kurie kelia įtampą“, – sakė N. Čepulis.

Artimiausiu metu pradės veikti elektroninis paštas, kuriuo Universiteto bendruomenės nariai galės pranešti pastebėtą neteisybę, neetiškus santykius, akademinį nesąžiningumą, siųsti savo patarimus, pasiūlymus, kaip galima keisti esamą situaciją.

„Tai padės pajusti kylančias įtampas, pamatyti tendencijas ir į jas reaguoti“, – teigė N. Čepulis. Į pirmą posėdį naujoji Akademinės etikos kolegija rinksis kitą savaitę. KTU Akademinės etikos kodeksą rasite ČIA.

Korupcijos prevencija

Siekiant užtikrinti didesnį skaidrumą, Universitete atsirado nauja pareigybė – korupcijos rizikos valdymo specialistas.

Nuo vasario 24 d. šias pareigas pradėjo eiti patyręs saugumo specialistas Kęstutis Prokopas. 1983–1984 m. jis dirbo tuometinio Kauno politechnikos instituto (dabar – KTU) Mašinų gamybos fakultete, vėliau jo darbinė karjera buvo susijusi su teisėsauga, sauga ir apsauga.

K. Prokopas rūpinsis korupcijos prevencija, sieks, kad būtų užtikrintas skaidrus viešųjų ir privačių interesų derinimas, priimami sprendimai atitiktų objektyvumo ir nešališkumo principus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »