KTU – ypatingas dėmesys veiklos skaidrumui užtikrinti

Publikuota: 2014 m. kovo 7 d. penktadienis

Siekiant užtikrinti Kauno technologijos universiteto (KTU) veiklos skaidrumą, įtvirtinti akademinio sąžiningumo, atsakomybės principus, Universitete pradėjo dirbti korupcijos rizikos valdymo specialistas, aktyviai veiks naujai išrinkta KTU Akademinės etikos kolegija.

KTU Akademinės etikos kolegiją sudaro 7 nariai, kuriuos 5 metų kadencijai renka KTU Senatas iš fakultetų tarybų ir rektoriaus pasiūlytų kandidatų. Vieną narį deleguoja Universiteto studentų atstovybė. Kolegijos nariais negali būti administracijos darbuotojai.

Naujos Akademinės etikos kolegijos nariai: prof. Rimantas Barauskas, doc. Nerijus Čepulis, prof. Donatas Levišauskas, prof. Gražina Startienė, prof. Antanas Šenavičius, prof. Kęstutis Zaleckis, studentas Žilvinas Kalvanas.

Kolegijos nariai pirmininku išrinko KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Filosofijos ir psichologijos katedros vedėją, filosofą N. Čepulį.

Nebus pasyvūs stebėtojai

„Universiteto bendruomenę sudaro trys narių grupės: studentai, mokslininkai ir administracija. Kolegija sieks pastebėti tarp jų esančias ar atsirandančias įtampas ir apie tai diskutuoti, patarti, spręsti. Tai ir yra etikos užduotis – pamatyti tarp žmonių atsirandančias įtampas, siūlyti, kaip šalinti jų priežastis, siekti, kad nepasitenkinimo ir skriaudos būtų kuo mažiau.

Stengsimės nebūti pasyvūs stebėtojai, kurie tik žiūri, ar formaliai viskas atitinka taisykles. Juk yra daug neformalių, taisyklėse neapibrėžtų dalykų, kurie kelia įtampą“, – sakė N. Čepulis.

Artimiausiu metu pradės veikti elektroninis paštas, kuriuo Universiteto bendruomenės nariai galės pranešti pastebėtą neteisybę, neetiškus santykius, akademinį nesąžiningumą, siųsti savo patarimus, pasiūlymus, kaip galima keisti esamą situaciją.

„Tai padės pajusti kylančias įtampas, pamatyti tendencijas ir į jas reaguoti“, – teigė N. Čepulis. Į pirmą posėdį naujoji Akademinės etikos kolegija rinksis kitą savaitę. KTU Akademinės etikos kodeksą rasite ČIA.

Korupcijos prevencija

Siekiant užtikrinti didesnį skaidrumą, Universitete atsirado nauja pareigybė – korupcijos rizikos valdymo specialistas.

Nuo vasario 24 d. šias pareigas pradėjo eiti patyręs saugumo specialistas Kęstutis Prokopas. 1983–1984 m. jis dirbo tuometinio Kauno politechnikos instituto (dabar – KTU) Mašinų gamybos fakultete, vėliau jo darbinė karjera buvo susijusi su teisėsauga, sauga ir apsauga.

K. Prokopas rūpinsis korupcijos prevencija, sieks, kad būtų užtikrintas skaidrus viešųjų ir privačių interesų derinimas, priimami sprendimai atitiktų objektyvumo ir nešališkumo principus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »