KTU – ypatingas dėmesys veiklos skaidrumui užtikrinti

Publikuota: 2014 m. kovo 7 d. penktadienis

Siekiant užtikrinti Kauno technologijos universiteto (KTU) veiklos skaidrumą, įtvirtinti akademinio sąžiningumo, atsakomybės principus, Universitete pradėjo dirbti korupcijos rizikos valdymo specialistas, aktyviai veiks naujai išrinkta KTU Akademinės etikos kolegija.

KTU Akademinės etikos kolegiją sudaro 7 nariai, kuriuos 5 metų kadencijai renka KTU Senatas iš fakultetų tarybų ir rektoriaus pasiūlytų kandidatų. Vieną narį deleguoja Universiteto studentų atstovybė. Kolegijos nariais negali būti administracijos darbuotojai.

Naujos Akademinės etikos kolegijos nariai: prof. Rimantas Barauskas, doc. Nerijus Čepulis, prof. Donatas Levišauskas, prof. Gražina Startienė, prof. Antanas Šenavičius, prof. Kęstutis Zaleckis, studentas Žilvinas Kalvanas.

Kolegijos nariai pirmininku išrinko KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Filosofijos ir psichologijos katedros vedėją, filosofą N. Čepulį.

Nebus pasyvūs stebėtojai

„Universiteto bendruomenę sudaro trys narių grupės: studentai, mokslininkai ir administracija. Kolegija sieks pastebėti tarp jų esančias ar atsirandančias įtampas ir apie tai diskutuoti, patarti, spręsti. Tai ir yra etikos užduotis – pamatyti tarp žmonių atsirandančias įtampas, siūlyti, kaip šalinti jų priežastis, siekti, kad nepasitenkinimo ir skriaudos būtų kuo mažiau.

Stengsimės nebūti pasyvūs stebėtojai, kurie tik žiūri, ar formaliai viskas atitinka taisykles. Juk yra daug neformalių, taisyklėse neapibrėžtų dalykų, kurie kelia įtampą“, – sakė N. Čepulis.

Artimiausiu metu pradės veikti elektroninis paštas, kuriuo Universiteto bendruomenės nariai galės pranešti pastebėtą neteisybę, neetiškus santykius, akademinį nesąžiningumą, siųsti savo patarimus, pasiūlymus, kaip galima keisti esamą situaciją.

„Tai padės pajusti kylančias įtampas, pamatyti tendencijas ir į jas reaguoti“, – teigė N. Čepulis. Į pirmą posėdį naujoji Akademinės etikos kolegija rinksis kitą savaitę. KTU Akademinės etikos kodeksą rasite ČIA.

Korupcijos prevencija

Siekiant užtikrinti didesnį skaidrumą, Universitete atsirado nauja pareigybė – korupcijos rizikos valdymo specialistas.

Nuo vasario 24 d. šias pareigas pradėjo eiti patyręs saugumo specialistas Kęstutis Prokopas. 1983–1984 m. jis dirbo tuometinio Kauno politechnikos instituto (dabar – KTU) Mašinų gamybos fakultete, vėliau jo darbinė karjera buvo susijusi su teisėsauga, sauga ir apsauga.

K. Prokopas rūpinsis korupcijos prevencija, sieks, kad būtų užtikrintas skaidrus viešųjų ir privačių interesų derinimas, priimami sprendimai atitiktų objektyvumo ir nešališkumo principus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »