KTU – ypatingas dėmesys veiklos skaidrumui užtikrinti

Publikuota: 2014 m. kovo 7 d. penktadienis

Siekiant užtikrinti Kauno technologijos universiteto (KTU) veiklos skaidrumą, įtvirtinti akademinio sąžiningumo, atsakomybės principus, Universitete pradėjo dirbti korupcijos rizikos valdymo specialistas, aktyviai veiks naujai išrinkta KTU Akademinės etikos kolegija.

KTU Akademinės etikos kolegiją sudaro 7 nariai, kuriuos 5 metų kadencijai renka KTU Senatas iš fakultetų tarybų ir rektoriaus pasiūlytų kandidatų. Vieną narį deleguoja Universiteto studentų atstovybė. Kolegijos nariais negali būti administracijos darbuotojai.

Naujos Akademinės etikos kolegijos nariai: prof. Rimantas Barauskas, doc. Nerijus Čepulis, prof. Donatas Levišauskas, prof. Gražina Startienė, prof. Antanas Šenavičius, prof. Kęstutis Zaleckis, studentas Žilvinas Kalvanas.

Kolegijos nariai pirmininku išrinko KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Filosofijos ir psichologijos katedros vedėją, filosofą N. Čepulį.

Nebus pasyvūs stebėtojai

„Universiteto bendruomenę sudaro trys narių grupės: studentai, mokslininkai ir administracija. Kolegija sieks pastebėti tarp jų esančias ar atsirandančias įtampas ir apie tai diskutuoti, patarti, spręsti. Tai ir yra etikos užduotis – pamatyti tarp žmonių atsirandančias įtampas, siūlyti, kaip šalinti jų priežastis, siekti, kad nepasitenkinimo ir skriaudos būtų kuo mažiau.

Stengsimės nebūti pasyvūs stebėtojai, kurie tik žiūri, ar formaliai viskas atitinka taisykles. Juk yra daug neformalių, taisyklėse neapibrėžtų dalykų, kurie kelia įtampą“, – sakė N. Čepulis.

Artimiausiu metu pradės veikti elektroninis paštas, kuriuo Universiteto bendruomenės nariai galės pranešti pastebėtą neteisybę, neetiškus santykius, akademinį nesąžiningumą, siųsti savo patarimus, pasiūlymus, kaip galima keisti esamą situaciją.

„Tai padės pajusti kylančias įtampas, pamatyti tendencijas ir į jas reaguoti“, – teigė N. Čepulis. Į pirmą posėdį naujoji Akademinės etikos kolegija rinksis kitą savaitę. KTU Akademinės etikos kodeksą rasite ČIA.

Korupcijos prevencija

Siekiant užtikrinti didesnį skaidrumą, Universitete atsirado nauja pareigybė – korupcijos rizikos valdymo specialistas.

Nuo vasario 24 d. šias pareigas pradėjo eiti patyręs saugumo specialistas Kęstutis Prokopas. 1983–1984 m. jis dirbo tuometinio Kauno politechnikos instituto (dabar – KTU) Mašinų gamybos fakultete, vėliau jo darbinė karjera buvo susijusi su teisėsauga, sauga ir apsauga.

K. Prokopas rūpinsis korupcijos prevencija, sieks, kad būtų užtikrintas skaidrus viešųjų ir privačių interesų derinimas, priimami sprendimai atitiktų objektyvumo ir nešališkumo principus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »