KTU „Technorama 2015“ – rekordiškai daug inovatyvių idėjų

Publikuota: 2015 m. gegužės 19 d. antradienis

Gegužės 21 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančios tarptautinės jaunųjų mokslininkų parodos-konkurso KTU „Technorama 2015” lankytojai galės pamatyti ir įvertinti rekordiškai daug – 78 – inovatyvias ir pritaikytas verslui idėjas, technologinius sprendimus ir prototipus.

Kartu su „Technorama“ KTU „Santakos“ slėnyje vyks naujo formato moksleiviams skirta atvirų durų diena ‒ „Nuotykių diena su KTU“. Antrą kartą organizuojamas renginys nuo 11 val. pakvies 5-12 klasių moksleivius, kuriems bus pristatytos studijų programos, jie bus supažindinti su atskirų fakultetų veikla, o taip pat galės smagiai papramogauti.

Parodos metu taip pat vyks trečiasis KTU Alumnų verslo klubo susitikimas.

Nuo studentiško bolido iki roboto

Daugiausiai darbų KTU „Technoramai“ – net 29 – šiemet pateikta elektros, elektronikos ir energetikos srityje, ne ką mažiau inovatyvių darbų pristatys informacinių technologijų (IT) ir mechanikos sričių jaunieji mokslininkai.

Kaip ir kasmet, konkurse dalyvaus ne tik jau technologinius sprendimus sukūrę studentai, bet ir labai drąsias idėjas turintys jaunieji mokslininkai, kurie parodos metu ieškos investuotojų, galinčių jų idėjas paversti komerciškai naudingais projektais.

„Parodos lankytojų šiemet lauks išties įspūdingi eksponatai – daugelis galės ne tik išbandyti gimnazisto sukurtą bagį, pavairuoti studentišką bolidą, bet ir įvertinti laiptais galinčio vežti roboto galimybes“, – šių metų konkurso atradimus vardino pagrindinio renginio organizatoriaus – KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) direktorius Edmundas Šalna.

Parodoje taip pat bus daug įdomių IT sprendimų bei nano technologijų prototipų, sukurtų ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos universitetų atstovų.

Startuolių, verslininkų ir investuotojų patirtis

KTU „Technoramos“ metu jaunieji mokslininkai ir lankytojai galės ne tik semtis idėjų, kaip sėkmingai įgyvendinti savo sumanymus iš projekto „Inovatyvaus verslo skatinimas“ (INOVEKS) metu jau įkūrusių savo įmones jaunųjų verslininkų, bet ir klausytis patarimų, kuriuos pranešimų metu dalins sėkmingą verslą išvystę startuolių kūrėjai ir aktyvūs investuotojai.

„Norime, kad inovatyvių idėjų turintis jaunimas ne tik pristatytų savo projektus, bet ir mokytųsi iš geriausių sėkmės istorijų, todėl parodos metu savo patirtimi pasidalinti pakvietėme tarptautinio drabužių mainų projekto „Vinted“ komandos atstovą Mantą Mikucką. Mantas ne tik papasakos apie „Vinted“ projekto  kelią į sėkmę, bet ir pasidalins patarimais, kaip jaunimui atkreipti investuotojų dėmesį“, – pranešėjų pasirinkimą aiškino E. Šalna.

Pranešimų sesijos metu, nuo 13 val. iki 14.30 val., KTU „Santakos“ slėnio 2-oje salėje su parodos lankytojais taip pat diskutuos renginio mecenato „Practica Capital“ partneris Donatas Keras, kuris ne tik paaiškins, ko dažniausiai naujose idėjose ieško investuotojai, bet ir patars, ko reikia, kad tiek pati idėja, tiek jaunieji mokslininkai būtų konkurencingi dabartinės ir svarbiausia – būsimosios rinkos sąlygomis.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »